Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla vylepšuje řešení pro mrtvé úhly. Jak dáte blinkr, uvidíte obraz z postranních kamer

  |  Samuel Novotný  |  2 komentáře

Stalo se vám někdy, že jste neviděli auto, protože bylo ve vašem mrtvém úhlu? Vsadil bych se, že se to někdy stalo každému řidiči. Pokud jste majitelem Tesly, tak již tento problém nebudete muset řešit, protože Tesla přichází s novým řešením. Jako řešení mrtvých úhlů bude využívat kamery Autopilota třeba při spuštěném blinkru.

Pohled na novou funkci pokrytí mrtvých úhlů v elektromobilu Tesla Model 3 | foto: Electrek

TIP: Pomůže Tesla se Sentry Modem při vyšetřování pokusu o vraždu?

Tesla bude nově používat ve svých vozech boční kamery Autopilota k pokrytí mrtvých úhlů, když bude elektromobil odbočovat, anebo měnit pruh. Minulý měsíc Tesla představila novou softwarovou aktualizaci, která obsahuje novou funkci: zapojuje boční kamery do tzv. krycího kamerového systému, který posiluje řidičovo vědomí o okolí vozu.

„Nyní můžete sledovat záběry z bočních kamer, které zvyšují viditelnost a přehled o okolí vozu. Když je viditelný krycí kamerový systém, tak jednoduše přejeďte prstem a zobrazte si pohled z bočních kamer.“ píše Tesla.

Bočními kamerami se myslí tzv. repeater cameras, které se nacházejí na boku vozu a směřují do prostoru tak, že krásně pokrývají většinou mrtvý úhel. Na obrázku níže můžete vidět, o kterou kameru se přesně jedná:

Na obrázku je označená tzv. repeater kamera | foto: eBay

Od doby, kdy vyšla původní aktualizace (cca měsíc zpět) přidávající možnost zobrazení kamerového systému, se spousta majitelů poptávalo po nových funkcích, které by zakomponovaly i zmíněné repeater cameras. To se majitelům také splnilo. Elon Musk, šéf Tesly na Twitteru potvrdil, že Tesla plánuje jednu z těchto funkcí do systému zakomponovat. Má jít o funkci, díky které při odbočování a jakékoli jiné aktivitě, kdy používáte blinkr, dojde ke zvětšení záběru z dané boční kamery na fullscreen. Tím má dojít k lepšímu a mobilnějšímu pokrytí mrtvých úhlů.

Co si o tom myslíte? Uvítáte tuto novinku? Přijde vám to jako dobré řešení? Máte nějaký příběh, který nějak souvisí s mrtvými úhly? Pokud ano, tak neváhejte a podělte se s námi o něj v diskuzi dole pod článkem. Čteme každý komentář.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DušanTom256 Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tom256
Tom256

Myslím, že toto porkytí kamerami “okolo” vozu je u Tesel velmi příjemá funkčnost, která dává rozličné možnosti využití. To nová Octavia to bohužel dotáhla jen k USB přípojce na externí kameru u zpětného zrcátka. To mi trošku připadá jako výsměch. Proč tam není rovnou ta kamera, včetně propojení s displejem na středovém panelu? Vrcholem Škody je dnes stále jen couvací kamera za příplatek… Nebo se pletu?

Dušan
Dušan

Ale má to väčší zmysel s výstrahou. Skrátka človeku stačí pozrieť do späťáku a ak mu nesignalizuje výstraha, tak už nemusí na kameru pozerať. Ak áno, tak si “upresní” na kamere čo čo ide.

Inak sa môže stať, že vozidlo môže prehliadnuť.

Mobilní zobrazení