Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla vydala testovací dyno mode. Na ulicích je nebezpečný

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Někteří majitelé elektromobilů Tesla se v posledních dnech chlubili tím, že na svých autech zprovoznili utajovaný režim. Jenže ne náhodou je skrývaný, aby ho nepoužíval kde kdo, protože pak to může dopadnout opravdu ošklivě.

TIP: Tesla Model 3 zachránila mladíka před nehodou, když ho upozornila na červenou

Autopilot, Smart Summon, Sentry mode, Fart mode, Dog mode, a mnoho dalších. Tesla u svých elektromobilů přináší nespočet softwarových vylepšení, které mohou představovat příjemné vylepšení a třeba i zvýšení bezpečnosti. O jednom to ovšem neplatí.

Dyno mode je skrytý režim, který vypíná všechny podpůrné systémy a udělá z auta doslova syrový produkt. To může dobře posloužit například na dynamometru pro změření syrového výkonu, nikoliv však na ulici, kde se okamžitě ukáže vysoký výkon elektromobilů a auto se pro většinu řidičů stane doslova neovladatelné. Příkladem může být následující video.

https://youtu.be/bsjAlJuatmY

Elektromobily Tesla jsou zkrátka velmi výkonné a bez podpůrných systémů, jako je například kontrola trakce, by neměly vyjet na silnici.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení