Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla varuje před blížícím se nedostatkem surovin pro výrobu baterií

  |  Lucie Poláčková  |  31 komentářů

Kalifornská automobilka Tesla se obává, že co nevidět nastane nedostatek nerostných surovin používaných pro výrobu baterií do elektromobilů.

V automobilovém průmyslu doslova nastává elektrická revoluce a elektromobily se stávají stále více žádanými. K výrobě baterií do těchto aut je však potřeba několik specifických surovin, jako je nikl, měď a lithium. Na konferenci Benchmark Minerals Intelligence ve Washingtonu vyjádřila Sarah Maryssael, globální manažerka Tesly, své znepokojení na počínajícím nedostatku některých těchto materiálů. Upozornila na to, že s jejich dodáváním by zanedlouho mohly nastat problémy.

Maryssael se také zmínila o tom, že Tesla pro výrobu svých baterií nejvíce používá nikl, namísto kobaltu, který se snaží výrazně omezovat. Kobalt se totiž těží v Demokratické republice Kongo, ve které se často využívá dětské práce, a to automobilka Tesla nechce v žádném případě podporovat. Velkou příležitost vidí v tom spolupracovat s těžaři v Austrálii nebo přímo ve Spojených státech – s tím také souvisí úprava legislativy, kterou na konferenci představila americká senátorka. Díky úpravě zákonu by se zjednodušila schvalování těžby surovin pro výrobu baterií do elektromobilů.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
17 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
JiříEduardJanvalounMartin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Petr Ondráček
Petr Ondráček

K tomu jistě dojde, tolik výrobců bude chtít přejít na elektro, jsou to stovky milionů autobaterií plus všechny do stovek milionů koloběžek, počítačů a jiných strojů a přístrojů. A pak znovu stovky milionů náhradních. Myslím si že nám to všechno spadne na hlavu, ale co potom? Pověsit pak všechny z Bruselu za kuliska do průvanu? Nebo ještě hůř? Příroda nám bude vděčná jací jsme idioti. Přitom by nám všem stačila čtyři kola tak asi z těch 80-tých let, bez jakýchkoliv zbytečných hovadin, pouze s klima. Ale když hovada mají přání tak jim to hovada lifrují, mnohdy i s vodotryskem.

Miloslav
Miloslav

potom si elektroauta nabouchají za trenýrky

Kamil
Kamil

Pane Ondráček vystihl jste to přesně mám ten stejný názor.Kamil.

SPEKOUN
SPEKOUN

To sem netusil ze na 4 kolech muzete psat na internet. Napiste me prosim jak to bez tech pocitacu a mobilu delate ja bych chtel byt jako vy a chranit planetu.

DEZO
DEZO

proc do toho taháš brusel?
elektromobily frcej hlavne v USA a chine, EU je na chvostu

ferda
ferda

Asi spolkl koblihu.

Spekoun
Spekoun

No a co? Tal holt stoupne cena zastupci eko si prece radi priplati za zachranu planety to sou jen keci a lzi ze eko zastanci sou pokrytci a sami nezaplati za prirodu.!!!

Martin
Martin

Výroba ještě nezačala a už nemají materiál? Materiál na to, aby mohli generovat 250 mil USD příjmu / kvartál na prodeji EKO odpustků a být k tomu 700mil USD ve ztrátě? Je škoda, že ten “pokrok” musí financovat výrobci konvenčních vozidel. To by se mi podnikalo, kdyby mi konkurence platila …

jan
jan

To dřív dojde prvek s označením P!
Nebojte se tohleto vadit nikomu nebude ae nejdůležitější hnojivo to jo.
Baterie nás nenakrmí ale nepohnojená pole to bude horší.

Jan
Jan

Je třeba brát na vědomí, že EU uznavá jadernou energii za špinavou tak buď nedostatek surovin, nebo energie. Elektro auta nemají šanci, je to jen bum a ždímání peněz v zájmu ” ekologie “

ferda
ferda

Jaký bum. Elektro auta jsou budoucnost ať si říkáš co chceš. Ty bys asi ždímal pole jak nejmenovaný agropolitik a v zájmu ekologie jezdil za za.ranou řepku.

Petr
Petr

Ferdo,si úplně vedle.Je mnoho paliv na které lze jezdit.Není jen benzín a nafta.Např.já už na benzín a naftu nejezdím 20 let.Přesto autem denně jezdím.To je záhada?

J.H.
J.H.

Nevíš co povídáš na řepku se jezdit nedá , jelikož na 1l řepkové nafty potřebují zemědělci 1l normální ,takže do aut nezůstane nic , je to jen umělá práce a koryta prosazená rádoby ekology.

valoun
valoun

Elektro rozhodně není nijak zaručená budoucnost. Já to vidím, spíš na vodík.

Eduard
Eduard

Jenže! Vodík je sice palivem, nikoliv však zdrojem(!) energie, který prostě jen najdete na Zemi jako např. ropu. :-( Nejprve tu energii do něj musíte vložit! A velmi ztrátově! – Elektrolýzou! :-( (a opět ztrátově přeměnit na pohyb – protože spalování – jako benzín a nafta a taky s 80% tepelnou ztrátou – v zimě naštěstí, jinak bych v autě umrzl ;-) ) A argumenty, že je vody (H2O) na Zemi přehrše? Ale no tááák :-)) On se dá Vodík někde levně jen těžit!??? :-() Ne! Musí se vyrobit!!! :-( Voda, ze které se Vodík dá “získat” (jak získat, musí… Číst vice »

Mobilní zobrazení