Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla v Číně svolává 14 123 Modelů S s nebezpečnými airbagy

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Výrobky nechvalně proslulého japonského výrobce stojí jen od roku 2013 za svolávačkami, které se dotkly zhruba 35 milionů vozů.

K tomuto gigantickému číslu teď přibude přes 14 tisíc elektromobilů od Tesly. Na vině je opět pyropatrona v airbagu spolujezdce. Odborně se kritická součástka nazývá “vyvíječ plynu” a její úlohou je v případě potřeby rychle vygenerovat dostatečné množství dusičnanu amonného, který během zhruba 40 milisekund nafoukne vzduchový pytel. Potud v pořádku, problém ovšem může způsobit obal vyvíječe plynu, který údajně trpí v prostředích s vyšší vzdušnou vlhkostí. V důsledku tak v případě aktivace airbagu mohou posádku zasáhnout kousky tohoto obalu. S trochou nadsázky by se dalo říct, že z airbagu se potom stává taková menší šrapnelová mina.

A protože většina zákazníků není příliš nadšená z představy, že při nárazu budou vystaveni rychle letícím střepinám, nezbývá Tesle, než svolat inkriminovaná vozidla k výměně. V úvahu připadala i možnost, že by se svolala jen vozidla z těch regionů v Číně, kde je vyšší vzdušná vlhkost, nakonec ale k výměně by nakonec mělo dojít u všech Modelů S vyrobených mezi 4. únorem 2012 a 9. prosincem 2016. Majitelé těchto vozů budou kontaktování emailem.

Zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení