Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla svolává 15 000 aut. Problém se týká posilovače řízení

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Tesla opět přišla na to, že u některých jejích elektromobilů, konkrétně u šroubu pro připevnění jedné součástky u posilovače řízení, je vyšší riziko koroze.

TIP: Týkala se vašeho elektromobilu nějaká svolávačka?

Proč opět? Tesla oznámila víceméně stejnou svolávku kvůli stejnému problému již před dvěma lety, ovšem tehdy svolávala 123 000 Modelů S. Teď se jedná o 15 000 Modelů X, vyrobených před rokem 2016, tedy taktéž jako v případě roku výroby u eskového modelu. Těžko říct, proč po zjištění stejného problému trvalo společnosti skoro 2 roky, než objevila chybu také u sesterského modelu.

Tesla opět kontaktuje všechny majitele, kterých se to týká. Jde o dobrovolnou svolávací akci, takže ne každý musí hned do servisu. Důležité je zde poznamenat, že podle Tesly zatím nedošlo k žádnému zranění či dopravní nehodě, která by byla zapříčiněná právě vadnou součástkou – šroubem – u posilovače řízení, kterou je potřeba vyměnit. A riziko koroze prý hrozí spíše jen v chladnějším podnebí.

Co by se případně stalo, kdyby časem u postižených vozů Tesly došlo ke korozi? Šroub připevňující součástku u posilovače řízení by se zlomil a tím by řidič přišel třeba během jízdy o posilovač, což by sice nezabránilo v řízení auta, ale vyžadovalo by to více síly k otáčení volantu, zejména při nízkorychlostních parkovacích manévrech, kdy se posilovač řízení používá maximálně. Se zvyšující se rychlostí pak asistence posilovače klesá a řidič si toho vlastně ani nemusí všimnout.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení