Tesla prý vyvíjí elektrickou dodávku pro 12 osob

5. 6. 2020  |  Martin Skořepa  |  komentovat

Už v původním návrhu od Muskovy firmy The Boring Company se objevovalo vozidlo, které by mělo skrze tunely převážet více osob.

Supermoderní kyvadlová doprava v původním návrhu od The Boring Company | foto: The Boring Company

TIP: Že by konec dopravních kolapsů? Musk slibuje síť chytrých tunelů

Byl to samozřejmě původně jen návrh, který se mohl ještě časem hodně změnit. Ale jak roky plynou, začíná se to vše pěkně rýsovat.

Spolupráce Tesly a The Boring Company

Podle Mercury News teď řekl vedoucí okresu San Bernardino Curt Hagman, že společnost The Boring Company spolupracuje s Teslou na vývoji elektrických dodávek pro nový tunelový systém, který povede z Letiště Ontario na zhruba 4,5kilometrové trasy do města Rancho Cucamonga v Kalifornii.

„Návrh původně požadoval speciálně navržené automobily Tesla. Hagman ale řekl, že společnost spolupracuje s Teslou na vývoji elektrických dodávek, které mohou pojmout až 12 osob a jejich zavazadla, čímž se kapacita zvýší na 1 200 lidí denně, nebo na 10 milionů či více lidí ročně.“ uvedl zdroj.

A takhle nějak by mělo vypadat nástupiště s vjezdem do tunelu | foto: The Boring Company

TIP: 13 nejlepších citátů, které řekl Elon Musk o elektrických vozech

Ohledně připravované elektrické dodávky, u které má stát Tesla, však zatím nemáme moc informací. Měla by uvést až 12 osob a dle dřívějších zpráv od The Boring Company víme, že by maximální rychlost vozidla v tunelech měla být něco přes 200 km/h. Ale jak bude vypadat nebo jaké budou další specifikace, na to si musíme počkat.

Jednou z možností je, že půjde o elektroauto vyvinuté od základu jako zcela nový dopravní prostředek, který byl vyobrazený již v původním návrhu. Ale stejně tak se může klidně stát, že půjde jen o zvětšenou variantu například Modelu X od Tesly, protože již nyní jsou tunely od Muskovy firmy The Boring Company testovány právě elektromobily této značky.

zdroj: Mercury News, via: Electrek

Články: , , , ,

avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na

PRÁVĚ VYŠLO NA ELEKTRICKEVOZY.CZ

Dotace na elektromobily v ČR pokračují. Na firmy čeká 150 milionů korun

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo novou již VI. výzvu, ve které bude podporovat menší mimopražské firmy. TIP: Vše, co potřebujete vědět o dotacích na… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

V Rakousku už havarovala první Honda e. Byl to předváděcí kus

Elektromobil Honda e utrpěl nehodu, při které skončil na boku. Došlo k ní v Rakousku a dle místních informací byl havarovaným zrovna předváděcí kus,… (diskuze 4)

Michaela Kadlecová  |   publikováno: DNES

Nová Tesla Gigafactory 5 v Texasu bude opravdu šíleně velká

Továrna Gigafactory, kterou buduje Tesla v texaském Austinu, bude v mnoha ohledech fenomenální. V porovnání s jinými továrnami, které vyrábějí vozy Tesla, bude několikanásobně… (diskuze 0)

Michaela Kadlecová  |   publikováno: DNES

5 nápadů, jak by Tesla mohla softwarově vylepšit Model 3. Máte nějaké další?

Už to bude skoro půl roku, co jezdíme s Teslou Model 3. Nastává tedy pomalu čas hlubšího hodnocení toho, jaký elektromobil opravdu je a… (diskuze 8)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Zásadní zlom? Tesla baterie budou mít o 20 % vyšší energetickou hustotu

„Tužkové“ bateriové články s označením 2170, které používá Tesla ve svých elektromobilech, by měly mít v příštích pěti letech o 20 % zvýšenou energetickou… (diskuze 9)

Luboš Srb  |   publikováno: 31. 7. 2020
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.