Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla prý selhala v testu automatického brzdění, jenže..

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Lucemburský institut pro standardizaci, akreditaci, bezpečnost a kvalitu výrobků a služeb (ILNAS) uvádí, že elektromobil Tesla Model S selhal v testu automatického brzdění. Je to pravda nebo se jen někdo žene za senzací?

Některá evropská média byla přizvána na podivnou akci lucemburského orgánu ILNAS, na kterém údajně selhalo automatické brzdění u elektromobilu Tesla Model S (test). Jenže nad celou událostí se vznáší celá řada otazníků – například proč se na YouTube neobjevilo jediné video, které by prokazatelně dosvědčilo, za jakých podmínek k údajnému selhání došlo? Máme k dispozici jen jediný pohyblivý GIF. A proč navíc byl použitý starý Model S z roku 2015 s první generací automatického brzdění, místo nejnovějšího modelu z roku 2018, který má podstatně vyspělejší technologie?

Podle vyjádření Tesly odmítl ILNAS poskytnutí testovacího protokolu a dalších detailů o tomto testu, ve kterém údajně elektromobil od americké automobilky zklamal. Tesla se tak brání tím, že nemůže potvrdit, zda byl test platný a přesný. Navíc veškeré informace zatím pocházejí z médií, nikoliv od orgánu ILNAS, takže se zatím nelze dopátrat žádných oficiálních informací.

Přitom nejznámější nezávislý Institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) udělil v letech 2016 a 2017 vůbec nejvyšší ocenění právě Tesle a jejímu Modelu S za nejlepší protiopatření před nárazy v autech. A na začátku letošního roku obdržel stejné hodnocení od IIHS také nejnovější Model 3, který byl prý schopný vyhnout se srážce a včas zabrzdit při 19 km/hod i dokonce 40 km/hod. Jak to ale vypadá, vždy záleží na daných podmínkách a následně úhlu pohledu na celou věc.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení