ElektrickéVozy.cz

Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

  |  komentovat  |  autor:

Výroba nejnovějšího a cenově nejdostupnějšího elektromobilu Tesla Model 3 už se blíží a spolu s tím se objevují některé zajímavé informace ohledně výbavy.

Tip: Tesla začne už brzy vyrábět elektromobily Model 3, víme kdy

Konkrétně prý bude mít elektromobil Tesla Model 3 „jen“ jeden displej – tedy 15palcový dotykový „tablet“ ve středovém panelu. Dosavadní modely S a X přitom disponují dvojicí displejů – dotykovým „tabletem“ a klasickým displejem „pod volantem“.

Vypadá to tedy, že Tesla u Modelu 3 nahradí klasický displej speciálním heads-up (HUD) displejem promítaným na čelní sklo.

Z další výbavy se mluví o tom, že sice vzhledem k nižší pořizovací ceně bude muset automobilka udělat nějaké kompromisy, nicméně i tak by se mohla dostat třeba s kapacitou baterií na 60 – 70 kWh. Současné modely mají 75 – 100 kWh baterie.

Ambiciózní automobilka Tesla už dříve slíbila, že finální produkce bude zahájena někdy později v letošním roce a od roku 2018 chce ročně vyrábět sériově 500 000 kusů elektromobilu Tesla Model 3.

První kusy nového elektromobilu od Tesly, který v cenově dostupném provedení za 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun) nabídne dojezd kolem 350 km, by měly k prvním zákazníkům dorazit během druhé poloviny roku 2017.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení