ElektrickéVozy.cz

Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Výroba nejnovějšího a cenově nejdostupnějšího elektromobilu Tesla Model 3 už se blíží a spolu s tím se objevují některé zajímavé informace ohledně výbavy.

Tip: Tesla začne už brzy vyrábět elektromobily Model 3, víme kdy

Konkrétně prý bude mít elektromobil Tesla Model 3 „jen“ jeden displej – tedy 15palcový dotykový „tablet“ ve středovém panelu. Dosavadní modely S a X přitom disponují dvojicí displejů – dotykovým „tabletem“ a klasickým displejem „pod volantem“.

Vypadá to tedy, že Tesla u Modelu 3 nahradí klasický displej speciálním heads-up (HUD) displejem promítaným na čelní sklo.

Z další výbavy se mluví o tom, že sice vzhledem k nižší pořizovací ceně bude muset automobilka udělat nějaké kompromisy, nicméně i tak by se mohla dostat třeba s kapacitou baterií na 60 – 70 kWh. Současné modely mají 75 – 100 kWh baterie.

Ambiciózní automobilka Tesla už dříve slíbila, že finální produkce bude zahájena někdy později v letošním roce a od roku 2018 chce ročně vyrábět sériově 500 000 kusů elektromobilu Tesla Model 3.

První kusy nového elektromobilu od Tesly, který v cenově dostupném provedení za 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun) nabídne dojezd kolem 350 km, by měly k prvním zákazníkům dorazit během druhé poloviny roku 2017.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení