ElektrickéVozy.cz

Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

  |  komentovat  |  autor:

Výroba nejnovějšího a cenově nejdostupnějšího elektromobilu Tesla Model 3 už se blíží a spolu s tím se objevují některé zajímavé informace ohledně výbavy.

Tip: Tesla začne už brzy vyrábět elektromobily Model 3, víme kdy

Konkrétně prý bude mít elektromobil Tesla Model 3 „jen“ jeden displej – tedy 15palcový dotykový „tablet“ ve středovém panelu. Dosavadní modely S a X přitom disponují dvojicí displejů – dotykovým „tabletem“ a klasickým displejem „pod volantem“.

Vypadá to tedy, že Tesla u Modelu 3 nahradí klasický displej speciálním heads-up (HUD) displejem promítaným na čelní sklo.

Z další výbavy se mluví o tom, že sice vzhledem k nižší pořizovací ceně bude muset automobilka udělat nějaké kompromisy, nicméně i tak by se mohla dostat třeba s kapacitou baterií na 60 – 70 kWh. Současné modely mají 75 – 100 kWh baterie.

Ambiciózní automobilka Tesla už dříve slíbila, že finální produkce bude zahájena někdy později v letošním roce a od roku 2018 chce ročně vyrábět sériově 500 000 kusů elektromobilu Tesla Model 3.

První kusy nového elektromobilu od Tesly, který v cenově dostupném provedení za 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun) nabídne dojezd kolem 350 km, by měly k prvním zákazníkům dorazit během druhé poloviny roku 2017.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení