Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla má na Cybertruck už přes čtvrt milionu předobjednávek

  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Ať už máte na nový elektromobil od Tesly jakýkoliv názor, nelze mu upřít, že vyvolal mnoho emocí. A krom nich také vysoké množství předobjednávek.

Tip: Tesla Cybertruck je první mimozemský elektromobil. Jezdit bude i na Marsu

Elon Musk oznámil na Twitteru, že už evidují více jak 250 000 tisíc rezervací na Cybertruck. Ani ne týden od představení je to úctyhodné číslo. V prvních zhruba 23 hodinách po představení byla tato cifra zhruba 41 000.

Toto číslo vzrostlo po 49 hodinách na 50 000. I v případě, kdyby si každý objednávající koupil jen základní model za 39 900 dolarů (924 000 korun), dělalo by to necelé 2 miliardy dolarů pro Teslu.

V tuto chvíli je tedy objednávek už přes 250 000. Jejich celková potenciální hodnota by tedy měla dělat asi 10 miliard dolarů (2,3 bilionu korun). Samozřejmě je nutné počítat s tím, že velká spousta objednávek nebude nikdy realizována vlivem velmi nízké zálohy, která například u nás dělá 2,5 tisíce korun.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KerosinTom Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Sice se velká část předobjednávek nezrealizuje, ale i kdyby se zrealizovalo 25% (a to bude víc) tak je to 62500 prodaných aut. To je víc než slušný výsledek, co by za to některé automobilky v prodejích EV daly.
Ale co hlavně, vybrali na zálohách 250 000 X 100 USD (2500,- Kč) tj. 25 mio USD (respektive 625 mio Kć). Jako neúročená půjčka je to dobrý ne? :-)

Tom
Tom

Zajímalo by mě jaký je (bude) poměr zrealizovaných (před)objednávek. U modelu 3 to prý bylo 60%, ale byla tam větší záloha a je to přeci jen “normální” auto. I tak je číslo 250.000 famózní. Navíc předpokládám, že vývoj nových modelů už je nestojí zdaleka tolik jako dříve. Třeba nyní ten nový třímotorový systém použijí v trucku, modelu S a možná X i Roadsteru.

Kerosin
Kerosin

No já se těšil (doufal), že ještě doplní portfolio o nějakou sedmi až devítimístnou dodávku, jenže dle článku:
https://elektrickevozy.cz/clanky/musk-pro-pristi-rok-slibuje-neuveritelne-technologie
se mi to asi nesplní – škoda no.

Mobilní zobrazení