ElektrickéVozy.cz

Tesla dosáhla rekordních tržeb, ale také rekordních ztrát

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Tesla ohlásila svoje hospodářské výsledky za první kvartál roku, a ačkoliv se jí podařilo zlomit dva rekordy, nebude výrobce elektromobilů těšit ani jeden z nich.

Tržby firmy Elona Muska byly vyšší než kdy dříve, meziročně vzrostly o 26 procent na 3,4 miliardy dolarů a překonaly tak předpovědi analytiků v průměrné výši 3,142 miliardy. To je však jediná dobrá zpráva, protože společnost i nadále přichází o dost peněz. Čisté ztráty za daný kvartál dosáhly rekordní částky 784,6 milionu dolarů, čili 4,19 dolaru za akcii. Analytici přitom ztráty odhadovali na 3,26 dolaru za akcii.

V následujících hodinách po zveřejnění těchto zpráv klesla hodnota akcií Tesly o pět procent, což znamená 2,4miliardovou (v dolarech) ztrátu hodnoty společnosti. Akcie automobilky v současné době stojí 301 dolarů, přitom rekord se pohyboval na úrovni 389,61 dolaru za kus, což bylo v září loňského roku.

Tesla přesto doufá, že ve druhé polovině roku 2018 bude zisková, ale jen v případě, že se jí podaří dosáhnout cíle pěti tisíc vyrobených kusů Modelu 3 každý týden, což by se podle jejích plánů mělo stát do dvou měsíců. Což zní ambiciózně, uvážíme-li, že v průběhu dubna se firmě podařilo vyrobit pouhých 2 270 kusů týdně.

Zdroj: Techspot.com

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Test: Lexus NX 300h je spíše volbou srdce než rozumu

Test: Lexus NX 300h je spíše volbou srdce než rozumu

3. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Už jsme si po letech zvykli, že čisté elektromobily, ale i hybridy vyvolávají v lidech různé emoce a následně od nich…

Tesla dosáhla rekordních tržeb, ale také rekordních ztrát

Tesla dosáhla rekordních tržeb, ale také rekordních ztrát

3. 5. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Tesla ohlásila svoje hospodářské výsledky za první kvartál roku, a ačkoliv se jí podařilo zlomit dva rekordy, nebude výrobce elektromobilů…

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Mobilní zobrazení