Smart elektrický skútr v roce 2014

16. 12. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Smart – značka známá téměř po celém světě díky výrobě svých malých, efektivních elektrických vozidel, se chystá vstoupit na trh se svým připravovaným skútrem, který bude taktéž pohánět elektrický pohon.

Skútr by měl poskytovat inovativní a inteligentní řešení pro všechny, kteří jsou vyznavači dvou kol. Připravovaný model byl představen na pařížském autosalonu. Na tomto modelu Smart usilovně spolupracoval s firmou Vectrix, což je přední světový výrobce v oblasti dvoukolových vozidel. Byla založena v roce 1996 v USA a po mnoho let už vyrábí elektrické skútry a má tak nepřeberné množství zkušeností.

Smart a Vectrix jsou průkupníky elektrické mobility pro město.“ řekl Dr. Anette Winkler, vedoucí Smart. „Smart skútr bude opravdu chytrý a chceme, aby se stal ikonou městské mobility, stejně jako smart for-two.“ dodal.

Samotný vzhled skútru byl již představen jako prototyp na pařížském autosalonu v roce 2010 a finální verze pro rok 2014 nabídne zřejmě jen drobné, kosmetické změny. Potencionální zákazníky bude lákat hlavně na dojezd, který bude až 140 km na jedno nabití.

Firma Smart se chystá vypustit v příštím roce v USA také Smart Electric Drive. Pokud jde o elektrické skútry, tak vše je načasováno tak, aby vstoupily na trh právě společně s konkurencí ze strany značek BMW, Honda, Yamaha a Suzuki, které také představily a plánují vstup do „skútrového“ byznysu.

Články: ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Citroën C5 Aircross: nový koncept hybridního SUV

Víte, že prarodiče Andrého Citroënu pěstovali exotické ovoce? Odtud se vzalo jméno Citroën – což je holandský výraz pro Citrón. Tolik vzdělávání a teď k jádru věci…. (diskuze 0)

Ondřej Miškovský  |   publikováno: 17. 9. 2018

BMW iNext: supermoderní elektromobil základem značky?

iNext od BMW je prý odpovědí na otázku „Jak budeme cestovat v budoucnosti?“ Studie, která by se měla v roce 2021 začít i sériově vyrábět,… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 17. 9. 2018

Audi e-tron přináší službu e-tron charging service

Již v dohledné době Audi představí svůj první plně elektrický e-tron. Mělo by se tak stát 17. září na speciální akci v San Franciscu…. (diskuze 1)

Ondřej Miškovský  |   publikováno: 14. 9. 2018

Sraz elektromobilistů v Boskovicích: zažijete napětí a zábavu

Zahlédnout elektromobil dnes už není takový problém. Stačí se projít po městě a víc se dívat. Vypadá to, jako by se s elektromobily roztrhl… (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: 14. 9. 2018

Apple rozšiřuje program autonomních aut. Už jich má 70

Apple dostal v Kalifornii další povolení k navýšení počtu autonomních aut, nicméně zatím to má jeden háček. Tip: Apple by mohl představit vlastní auto již… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: 12. 9. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení