Smart elektrický skútr v roce 2014

16. 12. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Smart – značka známá téměř po celém světě díky výrobě svých malých, efektivních elektrických vozidel, se chystá vstoupit na trh se svým připravovaným skútrem, který bude taktéž pohánět elektrický pohon.

Skútr by měl poskytovat inovativní a inteligentní řešení pro všechny, kteří jsou vyznavači dvou kol. Připravovaný model byl představen na pařížském autosalonu. Na tomto modelu Smart usilovně spolupracoval s firmou Vectrix, což je přední světový výrobce v oblasti dvoukolových vozidel. Byla založena v roce 1996 v USA a po mnoho let už vyrábí elektrické skútry a má tak nepřeberné množství zkušeností.

Smart a Vectrix jsou průkupníky elektrické mobility pro město.“ řekl Dr. Anette Winkler, vedoucí Smart. „Smart skútr bude opravdu chytrý a chceme, aby se stal ikonou městské mobility, stejně jako smart for-two.“ dodal.

Samotný vzhled skútru byl již představen jako prototyp na pařížském autosalonu v roce 2010 a finální verze pro rok 2014 nabídne zřejmě jen drobné, kosmetické změny. Potencionální zákazníky bude lákat hlavně na dojezd, který bude až 140 km na jedno nabití.

Firma Smart se chystá vypustit v příštím roce v USA také Smart Electric Drive. Pokud jde o elektrické skútry, tak vše je načasováno tak, aby vstoupily na trh právě společně s konkurencí ze strany značek BMW, Honda, Yamaha a Suzuki, které také představily a plánují vstup do „skútrového“ byznysu.

Články: ,

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Upgradovaná BMW i3 a i3s (2019) mají mít delší dojezd

Ještě před koncem letošního roku by měla dorazit nová generace městských elektromobilů BMW i3 a i3s, které budou mít větší baterii. Konkrétně by mělo… (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Tesla Semi: revoluce na poli přepravní dopravy?

Elektrický tahač od Tesly slibuje velké věci, koneckonců jde o pořádný kolos, za kterým stojí jeden z největších vizionářů 21. století. Výkonnější a modernější… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Na elektromobily je stále příliš brzo, myslí si šéf Lexusu

V očích některých už to vypadá, že se v Lexusu potažmo Toyotě bojí přechodu na čistě elektrický pohon jako čert kříže. Tip: Otec Priuse: hybridy… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA

BMW i3s (2018): se sportovnějším duchem

O tom, že mohou být elektromobily sportovně laděné, není pochyb. A německé BMW to se svým speciálním modelem i3s potvrzuje. Písmeno S v názvu samozřejmě… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 7. 2018

BMW i3 (2018): inovovaný průkopník elektromobility

Nejnovější elektromobil od BMW je opět k nepřehlédnutí díky futuristickému designu, nicméně pod kapotou přináší pár příjemných vylepšení. Modernizovaný model BMW i3 od německé… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 7. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení