Smart elektrický skútr v roce 2014

16. 12. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Smart – značka známá téměř po celém světě díky výrobě svých malých, efektivních elektrických vozidel, se chystá vstoupit na trh se svým připravovaným skútrem, který bude taktéž pohánět elektrický pohon.

Skútr by měl poskytovat inovativní a inteligentní řešení pro všechny, kteří jsou vyznavači dvou kol. Připravovaný model byl představen na pařížském autosalonu. Na tomto modelu Smart usilovně spolupracoval s firmou Vectrix, což je přední světový výrobce v oblasti dvoukolových vozidel. Byla založena v roce 1996 v USA a po mnoho let už vyrábí elektrické skútry a má tak nepřeberné množství zkušeností.

Smart a Vectrix jsou průkupníky elektrické mobility pro město.“ řekl Dr. Anette Winkler, vedoucí Smart. „Smart skútr bude opravdu chytrý a chceme, aby se stal ikonou městské mobility, stejně jako smart for-two.“ dodal.

Samotný vzhled skútru byl již představen jako prototyp na pařížském autosalonu v roce 2010 a finální verze pro rok 2014 nabídne zřejmě jen drobné, kosmetické změny. Potencionální zákazníky bude lákat hlavně na dojezd, který bude až 140 km na jedno nabití.

Firma Smart se chystá vypustit v příštím roce v USA také Smart Electric Drive. Pokud jde o elektrické skútry, tak vše je načasováno tak, aby vstoupily na trh právě společně s konkurencí ze strany značek BMW, Honda, Yamaha a Suzuki, které také představily a plánují vstup do „skútrového“ byznysu.

Články: ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Do svých elektromobilů Tesla si teď můžete přikoupit alarm

U vozidel značky Tesla ke krádežím dochází, ale zejména v USA je auto obvykle velice rychle vypátráno a navráceno svému majiteli. I přesto se… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES

Fotoreportáž: Nahlédněte s námi na veletrh e-Salon již dnes

Veletrh e-Salon se sice v pražských Letňanech veřejnosti otevírá až zítra, tj. od pátku 16. listopadu a skončí pak v neděli 18. listopadu, ovšem… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Plně elektrické Audi e-tron: známe cenu a dostupnost v ČR

Nové plně elektrické Audi e-tron před pár hodinami zažilo svou českou premiéru na veletrhu e-SALON v pražských Letňanech. A kromě rekapitulace mnoha již známých… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Tesla pracuje na zlepšení designu svých bateriových článků

Společnost Tesla svoje auta neustále vylepšuje, čehož novým důkazem je i snaha o inovace v oblasti bateriových článků v Gigafactory, tvrdí nový prezident divize Automotive Jerome… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

Německo nechce být závislé na Asii. Podpoří domácí výrobce baterií

Němečtí výrobci elektromobilů závisí z velké míry na asijských dodavatelích baterií. A to je přesně důvod, proč Německo podpoří jednou miliardou eur své domácí… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení