ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi rychlonabíjecí stanici

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Město Mladá Boleslav, sídlo společnosti Škoda Auto, se s podporou české automobilky a energetické společnosti Ško Energo připravuje na nadcházející éru elektromobility.

Spolupracující partneři dnes uvedli do provozu padesátikilowattovou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. V rámci příprav na elekromobilitu a poskytování nových služeb mobility zahájila Škoda Auto největší investiční program ve své historii. Již v nadcházejícím roce uvede automobilka na trh první vozy s elektrickým pohonem.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, zdůraznil: „Budoucnost značky Škoda je elektrická a výkonná dobíjecí infrastruktura je pro úspěch elektromobility nezbytná. Proto se v Mladé Boleslavi zapojujeme a přispíváme k tomu, aby se domovské město značky Škoda rozvinulo ve Smart City pro éru elektromobility.“

Zástupci města Mladá Boleslav, společností Škoda Auto a Ško Energo, společně uvedli do provozu novou rychlonabíjecí stanici. Nachází se nedaleko dálnice D10 z Prahy do Liberce a zajišťuje nabíjení jak střídavým, tak stejnosměrným proudem. Díky vysokému nabíjecímu výkonu 50 kW lze baterii elektromobilů dobít za 15 až 20 minut na zhruba 80 % její kapacity, v závislosti na konkrétním typu a stavu baterie. Na takzvané rychlonabíječce Combo 2 mohou novou energii nabít současně až tři elektromobily s různými systémy dobíjení. Díky její blízkosti k Leteckému muzeu Metoděje Vlacha si řidiči mohou zpříjemnit dobu nabíjení například v tamní kavárně.

Tip: Škoda a ČEZ spojí síly. V Česku chtějí elektromobilovou revoluci

Dobíjecí infrastruktura se buduje i jinde ve městě a také v areálu závodu společnosti Škoda Auto. Do konce října budou v Mladé Boleslavi uvedeny do provozu další čtyři nabíjecí stanice na střídavý proud o výkonu 11 kW a dalších deset stanic se nachází v areálu automobilky.

Všechny nabíjecí stanice v Mladé Boleslavi financuje a provozuje společnost Ško Energo, která již více než 20 let zajišťuje veškeré energie pro společnost Škoda Auto. Firma, která do výstavby veřejné dobíjecí infrastruktury investuje zhruba 3,3 milionu korun, dodává do všech třech českých výrobních závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí elektřinu, vodu, teplo, zemní plyn a stlačený vzduch.

Při výstavbě dobíjecí infrastruktury spolu Škoda Auto, Ško Energo a město Mladá Boleslav úzce spolupracují. Společným cílem je vytvořit z města Smart City. Mladá Boleslav tak má být průkopníkem na cestě do nové éry mobility – do éry elektrických vozů.

V příštím roce uvede značka Škoda na trh první modely s elektrickým pohonem, nejprve se představí elektrická verze modelu Škoda Citigo, následovaná vozem Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem. Prvním nově vyvinutým čistě elektrickým modelem české automobilky bude v roce 2020 sériová verze studie Vision E.

Škoda Auto bude v příštích pěti letech v rámci Strategie 2025 investovat dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových mobilních služeb. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MáraDominik HerklMarcel HronekLuboš SrbLuboš Zemánek Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Luboš Zemánek
Luboš Zemánek

Je hezké, že otevřeli rychlonabíjecí stanici, ale my bychom raději už nějaký ten elektromobil, nebo snad ne? Kort, když konkurence je vyrábí už takovou dobu, v tomhle škodovka nehorázně zaspala, nebo se pletu?

Marcel Hronek
Marcel Hronek

Jo zaspala, sice prý připravují nějaký elektromobil na rok 2020, ale to je zkrátka už pozdě! Nepochybuji o tom, že trh nedobijí, spíš si myslím, že to bude propadák :-)

Dominik Herkl
Dominik Herkl

K čemu otevírají rychlonabíjecí stanici, když v ní nemají co nabíjet? To mi hlava nebere! Hold škodovka éru elektromobility propásla a pochybuji, že se nějak vyrovná už zaběhlému trhu, co myslíte?

Mára
Mára

Jelikož plánují první elektromobil na rok 2020, tak pochybuji, že se nějak uchytí na již zaběhlém trhu. Přechod na elektromobilitu se jim vůbec nepovedl, ostatně jako vše co vydali za posledních pár let!!

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

18. 10. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem…

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

18. 10. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale…

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

17. 10. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla…

Mobilní zobrazení