ElektrickéVozy.cz

S novými superdobíjecími stanicemi Tesly si bude zatím rozumět jen Model S

  |  komentovat  |  autor:

Nově představené superdobíjecí stanice Tesla, které budou vystavěny v Kalifornii a později po celých USA, budou mít možnost využívat pouze majitelé Modelu S a každého nového modelu firmy Tesla Motors.

Ano, představení superdobíjecích stanic možná nabídlo řešení pro hlavní problémy elektromobilů – díky nim existuje možnost cestovat na dlouhé vzdálenosti s minimálními (nulovými) náklady. Avšak jak velký dopad tyto stanice mohou mít, když se týkají jen malé hrstky z elektromobilů na trhu?

Pro tuto chvíli je možné používat stanice s elektromobilem Tesla Model S a každým dalším vyvinutým elektromobilem Tesla, avšak tisková mluvčí Tesla Motors, Christina Ra, připustila, že do budoucna je zde potencionální možnost i pro elektromobily, které nejsou od Tesly. Také potvrdila, že dobíjecí stanice bude možno používat s Modelem X a dalšími novými typy.

Na otázku, zda proběhly nějaké diskuze o udělení licence pro tyto dobíjecí stanice i jiným firmám, např. Toyotě, které již poskytuje Tesla akumulátory pro některé z jejich elektromobilů, odpověděla Ra následovně: „Důvodem toho, že superdobíjecí stanice jsou možné používat jen s Modelem S, je fakt, že model S byl vyvinut společně s myšlenkou dobíjení právě pomocí sítě těchto stanic, takže veškeré náležitosti pro fungování Modelu S a superdobíjecích stanic jsou již obsaženy v Modelu S. Čas by však jistě vyřešil kompatibilitu.“ uvedla Ra.

Každé vybudování superdobíjecí stanice stojí 250 000 dolarů. Její využívání je zdarma a dobíjet se může 4-6 elektromobilů najednou. Vzhledem k tomu, že Tesla plánuje postavit ještě více než 100 stanic v příštích 4 letech, budou celkové náklady více než 25 milionů dolarů. Prvních 6, které již jsou vystavěné v Kalifornii ještě nejsou otevřeny pro veřejnost. Tesla potřebuje totiž získat ještě vládní souhlas.

Otevření však přijde brzy, slibuje. Pouze dvě stanice však zatím mají baterie pro ukládání solární energie. V plánu je tyto baterie instalovat do všech, stejně tak, jako aby všechny byly na solární energii. „Vize je naprosto solární. Ne všechny budou v blízké budoucnosti, ale je to v plánu.“ Prozradila Ra.

via: green.autoblog.com

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení