ElektrickéVozy.cz

S novými superdobíjecími stanicemi Tesly si bude zatím rozumět jen Model S

  |  komentovat  |  autor:

Nově představené superdobíjecí stanice Tesla, které budou vystavěny v Kalifornii a později po celých USA, budou mít možnost využívat pouze majitelé Modelu S a každého nového modelu firmy Tesla Motors.

Ano, představení superdobíjecích stanic možná nabídlo řešení pro hlavní problémy elektromobilů – díky nim existuje možnost cestovat na dlouhé vzdálenosti s minimálními (nulovými) náklady. Avšak jak velký dopad tyto stanice mohou mít, když se týkají jen malé hrstky z elektromobilů na trhu?

Pro tuto chvíli je možné používat stanice s elektromobilem Tesla Model S a každým dalším vyvinutým elektromobilem Tesla, avšak tisková mluvčí Tesla Motors, Christina Ra, připustila, že do budoucna je zde potencionální možnost i pro elektromobily, které nejsou od Tesly. Také potvrdila, že dobíjecí stanice bude možno používat s Modelem X a dalšími novými typy.

Na otázku, zda proběhly nějaké diskuze o udělení licence pro tyto dobíjecí stanice i jiným firmám, např. Toyotě, které již poskytuje Tesla akumulátory pro některé z jejich elektromobilů, odpověděla Ra následovně: „Důvodem toho, že superdobíjecí stanice jsou možné používat jen s Modelem S, je fakt, že model S byl vyvinut společně s myšlenkou dobíjení právě pomocí sítě těchto stanic, takže veškeré náležitosti pro fungování Modelu S a superdobíjecích stanic jsou již obsaženy v Modelu S. Čas by však jistě vyřešil kompatibilitu.“ uvedla Ra.

Každé vybudování superdobíjecí stanice stojí 250 000 dolarů. Její využívání je zdarma a dobíjet se může 4-6 elektromobilů najednou. Vzhledem k tomu, že Tesla plánuje postavit ještě více než 100 stanic v příštích 4 letech, budou celkové náklady více než 25 milionů dolarů. Prvních 6, které již jsou vystavěné v Kalifornii ještě nejsou otevřeny pro veřejnost. Tesla potřebuje totiž získat ještě vládní souhlas.

Otevření však přijde brzy, slibuje. Pouze dvě stanice však zatím mají baterie pro ukládání solární energie. V plánu je tyto baterie instalovat do všech, stejně tak, jako aby všechny byly na solární energii. „Vize je naprosto solární. Ne všechny budou v blízké budoucnosti, ale je to v plánu.“ Prozradila Ra.

via: green.autoblog.com

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení