Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

První světový Den elektromobilů oslavil elektromobilitu

  |  Michaela Kadlecová  |  diskuze

Věděli jste, že se 9. září slaví Světový den elektromobilů? Jde hlavně o celosvětovou kampaň, která má přiblížit výhody elektromobilů. Letos se akce konala prvně, další ročník je už naplánovaný.

Kia e-Niro, elektromobil

Elektromobil Kia e-Niro | foto: Kia

TIP: Zveme na třetí elektrowesternový sraz. Těšte se na bohatý program a zábavu!

Den elektromobilů uspořádala britská mediální společnost Gree.tv, která se zaměřuje na ekologii a udržitelnost. Pro tento den si připravila hned několik pořadů s tématy elektromobility a marketingu, či investic do elektromobilů nebo elektromobility v amerických městech, kterých se účastnilo mnoho důležitých mluvčí, jako například britská ministryně dopravy.

Den elektromobilů si připomněly také některé firmy. Například Nissan zmínil, že právě dokončil vůz Nissan Leaf s pořadovým číslem 500 000: „Nissan vyrobil pětistý Leaf v továrně v Sunderlandu. Pětistý Nissan Leaf sjel z výrobní linky přesně včas, aby oslavil Světový den elektromobilů. Milníku jsme dosáhli v továrně Nissanu v Sunderlandu, kde dosud vyrobili téměř 175 000 kusů,“ pochlubil se Nissan.

Všechny příspěvky o této celosvětové akci můžete najít na sociálních sítích se štítkem #WorldEVDay. Příští rok se uskuteční World EV Day 2021 v termínu 9.9. 2021.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení