ElektrickéVozy.cz

Proč si koupit elektromobil?

  |  3 komentáře  |  autor:

Elektromobily, nebo chcete-li elektrická auta, jsou sice stále vidinou budoucnosti, mají však velmi přiznivý dopad na životní prostředí a oproti klasickým vozům několik výhod.

Budou jistě potřebovat ještě dost času na to, aby je veřejnost přijala jako běžnou součást života. Četnost dobíjecích stanic se bude muset zvětšit, čas na dobití „baterií“ zkrátit. Tyto dvě věci jsou největším „proti“ při koupi elektromobilu.

Neměly být však důvodem pro nekoupi těchto vozidel. Již nyní totiž mhoho elektromobilů může dojet stovky kilometrů, aniž byste ho museli dobít, což je ideální pro každodenní dojíždění, např. do práce, či na nákupy. Navíc jsou zde další neoddiskutovatelné výhody. Pojďme na ně.

Ochrana životního prostředí

Tohle je jistě jeden z hlavních důvodů samotné koncepce elektrických vozů, aby se zabránilo dalším emisím a znečišťování. V současné době mají emise z klasických automobilů alarmující dopad na naši planetu, zvlášť pokud chudé země stále využívají zastaralá vozidla, aniž by existovaly normy na ujeté kilometry, či emise. Každý rok se navíc vyrábí nová auta, která chtějí splnit požadavky lidí a na samotné emise se stále nebere ohled. Elektromobily nemají absolutně žádné emise, což jim umožňuje revolučním způsobem ovlivnit stav naší planety.

Úspora za palivo

Největším důvodem, díky kterému by měly mít elektromobily v budoucnu úspěch, je fakt, že už nikdy díky němu nebudete muset na čerpací stanici. Už nedáte ani korunu za benzín. Při prodeji vašeho nynějšího vozu budete mít slušnou zálohu na koupi právě elektromobilu a jen si představte, jaké to bude, když už nebudete muset nikdy čerpat benzín či naftu. Kolik za rok ušetříte?

Úspora peněz v dlouhodobém horizontu

V současné době roste cena jak plynu, tak pohonných hmot. A to celkem rapidně. Cena plynu se v posledních deseti letech ve světě téměř ztrojnásobila. Myslíte, že je pravděpodobné, že v následujících desetiletech půjdou ceny nějak rapidně dolů? Jednoho dne ropa přeci jen dojde a potom vám vaše vozidlo bude již k ničemu. V případě elektromobilu se tomuto problému vyhnete.

Podpora dobré věci

Jistě každý dá za pravdu, že pokud si něco koupíte a zároveň víte, že je to pro správnou věc, tak je to skvělý pocit. Koupí elektromobilu toho přesně docílíte, protože jak už bylo nastíněno v textu, tyto vozidla mají nulové emise a tím pádem vlastně přispíváte na dobrou věc, na snižování znečištění naší planety. Pocítila to i americká vláda, která plánuje do roku 2019 vložit na podporu elektrovozů kolem 7,5 miliardy dolarů.

via: electriccarsreport.com

ČLÁNKY:,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení