ElektrickeVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Pražská záchranná služba získala od E.ONu druhý elektromobil

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Pražská záchranná služba bude i nadále jezdit s elekromobilem od společnosti E.ON a nově získala pro svoji práci ještě druhý elektrický automobil Smart ForTwo Electric Drive.

K prodloužení spolupráce mezi společností E.ON a záchranné služby hlavního města Prahy vedlo několik podstatných důvodů: rychlá doprava záchranářů na místa, kam se standardní vozy nedostanou, vybavení záchranáře, který má vše potřebné pro prvotní ošetření i k zahájení neodkladné resuscitace a navíc výborné zkušenosti z osmnáctiměsíčního provozu.

„Před rokem a půl, když jsme první elektromobil půjčovali do zkušebního provozu, jsme netušili, jak moc se záchranářům osvědčí. Nejen ze statistik, které jsem měl možnost vidět, ale také přímo od pražské záchranky vím, že elektromobil je opravdu využíván na sto procent. O to více mne těší, že spolupráci rozšíříme o zapůjčení druhého vozu Smart ForTwo Electric Drive,“ říká Michael Fehn, předseda představenstva E.ON Czech Holding AG.

Energetická společnost E.ON jako první uvedla na české silnice elektromobily smart ed ve spolupráci se společností Mercedes-Benz a nadále intenzivně pokračuje v podpoře a rozvoji ekologické dopravy. Např. podporuje používání elektrobusů v městské hromadné dopravě, má k dispozici auta na pohon CNG (stlačený zemní plyn).

Navíc v loňském roce zahájila prodej a provoz elektroskútrů pod vlastní značkou E.ON e-max a letos uvedla na trh vlastní elektrokola BIKE.ON powered by E.ON. Postupně vzniká síť nabíjecích stanic a plniček CNG. „Vnímáme to jako další krok k našim zákazníkům, být jim partnerem pro energeticky úsporná řešení a efektivní využívání energetických zdrojů,“ uvedl Vladimír Vácha, tiskový mluvčí skupiny E.ON Czech. 

„Smart ForTwo Electric Drive je naším velkým pomocníkem při zajišťování přednemocniční neodkladné péče v samém centru Prahy, kde nemáme stanoviště a posádky sem dojíždějí z okolních lokalit. Z pozitivních zkušeností z provozu se jako nejdůležitější ukázal časový benefit mezi zahájením kardiopulmonální resuscitace záchranářem ve smartu a příjezdem lékařské pomoci, a to o celé tři minuty!“ hodnotí přínos elektromobilu ředitel pražské záchranné služby MUDr. Zdeněk Schwarz.

Od 18. března 2011, kdy byl zařazen tento vůz do provozu pražských záchranářů, do 15. září 2012 bylo realizováno 739 výjezdů, během kterých najel 25 700 kilometrů. Záchranář ve smartu pomáhal devíti pacientům postiženým náhlou zástavou oběhu, u pěti z nich dorazil na místo události jako první. Kromě primárních zásahů bylo vozidlo využito při 16 asistencích na masových sportovních a společenských akcích, např. při Praque International Marathonu nebo oslavách hokejového MS 2011 na Staroměstském náměstí.

V současné době slouží ve standardním provozu každý všední den od 6:30 do 18:30 hodin. V pátek a v sobotu navíc i v noční 12hodinové směně. Převzetí dalšího vozidla přinese ještě efektivnější a variabilnější využití.

„Máme velikou radost z toho, jak se elektromobil smart pražské záchrance osvědčil při péči o zdraví osob a při záchraně životů v naší metropoli. Nasazení druhého vozu Smart ForTwo Electric Drive je pro nás skvělou zprávou, neboť po dodávkových Sprinterech a SUV třídy M je smart dalším modelem z našeho portfolia, který vyhovuje náročným podmínkám provozu pražské záchranky,“ říká generální ředitel Mercedes-Benz Florian Müller.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Tesla svou hodnotou překonala automobilku BMW

Tesla svou hodnotou překonala automobilku BMW

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Před nějakou dobou proběhla médii zpráva, že Tesla svojí valuací překonala automobilku Ford. Nyní výrobce elektromobilů předběhl dalšího tradičního…

Spotřeba plug-in hybridů je srovnatelná se spalovacími motory

Spotřeba plug-in hybridů je srovnatelná se spalovacími motory

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Desítky tisíc plug-in hybridů, zakoupených s pomocí štědrých vládních grantů, možná nejsou tak ekologické, jak se na první pohled zdálo.…

Model 3 od Tesly je v TOP 20 nejprodávanějších vozů v USA

Model 3 od Tesly je v TOP 20 nejprodávanějších vozů v USA

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Je vidět, že Teslu jako leadera a průkopníka mezi výrobci elektromobilů by měli začít ostatní výrobci brát opravdu vážně.…

Mobilní zobrazení