Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Poslední update Autopilota přinesl vylepšení jízdních asistentů

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Tesla svého Autopilota neustále vylepšuje a snaží se maximalizovat bezpečnost řidičů za volantem. Poslední update je toho důkazem.

Nové funkce se jmenují  “Lane Departure Avoidance” a “Emergency Lane Departure Avoidance”. Tyto funkce se dají vypnout a jsou určené k tomu, aby pomohly udržet vůz v jízdním pruhu i když je vypnutý Autopilot. Funkce se pomalu dostávají do všech Modelů 3 a postupně budou přidány do všech vozů vyrobených po říjnu 2016.

Lane Departure Avoidance umí vůz pomocí jemných korekcí udržet v jízdním pruhu. Pokud je funkce zapnutá a řidič se chystá vyjet ze svého pruhu bez znamení o změně směru jízdy, tak vůz zkontroluje, jestli jsou řidičovy ruce na volantu. Pokud tomu tak není, tak vůz na tuto skutečnost řidiče upozorní a požádá ho, aby ruce na volant dal. Pokud toto upozornění řidič ignoruje, auto samo zpomalí 24 km/h pod rychlostní limit a zapne varovná světla.

Emergency Lane Departure Avoidance má za úkol vrátit Teslu zpět do pruhu, pokud systém detekuje, že vůz jej opouští a hrozí kolize, případně pokud je vůz příliš blízko k okraji vozovky. Funkce bude automaticky zapnuta před každou jízdou, ale dá se ručně vypnout.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martinkptnds Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
kptnds
kptnds

Podmínkou je minimálně Autopilot 2.0 (AP2)

Martin
Martin

Te je ale od roku 2018, ne?

Mobilní zobrazení