Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Policista si poradil s Lamborghini, které blokovalo nabíječku elektromobilů

  |  Luboš Srb  |  31 komentářů

Majitelé spalovacích aut se stále nepoučili a občas zablokují nějaké to volné místo vyhrazené pro elektromobily u veřejných nabíječek.

Spalovací Lamborghini, které blokovalo nabíjecí stanici pro elektroauta | foto: Policie Frankfurt

TIP: Víte, co je ICING ve světě elektromobilů?

Policie už to ale celkem aktivně řeší a na hříšníky si dokáže počíhat. V Německu to povýšili na novou úroveň a skoro to vypadá, že na každý takový případ upozorňují na svých sociálních sítích, aby si lidé dali dobrý pozor a nemohli říkat, že o blokování nabíječky nevěděli.

Nejnovější případ se odehrál ve Frankfurtu, kde na místě vyhrazeném pro elektromobily stálo Lamborghini Huracan Evo Spyder, které zde samozřejmě nemá co dělat. Že by si majitel vozu myslel, že když má zelené auto, že mu to projde? Nevíme, každopádně policista, který přijel na elektrokole, okamžitě zavolal odtahovku a ta už si se spalovákem poradila.

Víc informací k případu bohužel nemáme. Ale je jedno, jestli zde auto stálo minutu nebo celý den, zkrátka pravidla jsou od toho, aby se dodržovala, jinak by mohly elektromobily pro změnu zastavovat třeba na čerpacích stanicích u stojanů a i když by si šli jejich řidiči třeba jen odskočit, ostatním čekajícím na volné místo pro natankování by se to určitě také nelíbilo.

zdroj: Policie Frankfurt

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
7 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
PavelPešku Pešku...VencaJindřichshq Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vlasta Pesek
Vlasta Pesek

Jake odvezli?Je tam zakaz parkovani?Je tam cedule Vyhrazeno pro…?Ne ? Tak nasrat.POLICEJNI ZVULE.Pokud neni dano vyhlaskou,nemaj benga narok se auta dotknout.

Karel
Karel

čti od začátku a budeš vědět, že stál na místě vyhrazeném pro eektro mobily u veřejných nabíječek ))

Rene P.
Rene P.

Místo bylo vyhrazené pro elektromobily u veřejných nabíječek. Spalováky tam nemají co stát. Pokud je majitel auta na benzín tak natvrdlý, že to nepochopí, tak se nedá nic dělat, než že to auto naloží a odtáhnou.

Jindřich
Jindřich

Já tam žádné označení nevidím! Vy ano? To co je napsáno v článku ještě neznamená, že to není jen čirá spekulace!! I u nás jsou sice vyhrazená místa, ale není tam žádná značka zákazová!! Držme se prosím přesně litery zákona! Ano možná to je prasárna, ale ani policista si nemůže dělat, co chce a musí se držet platných zákonů!!! Jsem přesvědčen, že kdyby se to stalo u nás, tak má policista dost smůlu!!! U nás je největší nešvar parkování na místech pro rodiče s dětmi! A dělají to především starší řidiči! Nicméně můžete jen apelovat na jejich charakter, nic víc!!!

Venca
Venca

A jaká je přesně litera Německého zákona?
Vážně si myslíte, že nechal policista v Německu odtáhnout takovéto auto, aniž by si nebyl opravdu jistý? To, že zrovna na této fotce není vidět značka neznamená, že tam není.

Pročtěte si ten příspěvek policie a diskuzi pod ním a pochopíte to.

Pešku Pešku...
Pešku Pešku...

Proč hned zákazovou značku? Jsi v městské zóně, tam, co je opřené to elektrokolo je velmi pravděpodobně svislé značení. “modré P” s doplňkovou cedulí eauto. Jak jsem psal v dřívějším článku. “P pro zdravotně postižené” také není zákazová značka a odtah běžného parkujícího je zde na místě. (v ČR velmi problematické, jinde, zejména DE, FR, NL prakticky ihned bez jakýchkoliv diskuzí) Jinak popis možných označených vyhrazených míst pro eauta je třeba v tomto starším německém článku: http://www.vzkat.de/2018/Elektrofahrzeuge/Elektrofahrzeuge-Ladestationen.htm – je zde popsáno opravdu velké množství variant označení stání pro eauta. A ano, jsou státy, kde stačí označená nabíjecí stanice (většinou třeba… Číst vice »

Jef
Jef

Vlasto nebud kchar co chce ze vsim vychcat ;)

Pešku Pešku...
Pešku Pešku...

Víš, oni existují i státy, kde jsou vyhrazená stání (handikepovaní, rodiny s kočárky, elektromobily, motocykly nebo cokoliv jiného) řešená a respektování těchto vyhrazených stání se řeší bleskově odtahem. Ne všude je Kocourkov, kde vám v ČR zaparkují před vjezdem označeným žlutou čárou, zákazem zastavení i cedulí neparkovat vjezd a když zavoláte policii, že potřebujete vyjet z domu, tak vám sdělí, že odtah mohou nařídit, ale platit jej nebude parkující prase, ale vy jako oznamovatel, pokud se prase nepřizná k řízení a parkování. Takže tak. Jednoznačně odtahovat a vyhrazená stání nutit řidiče respektovat (na blikačky tam minutu dotyčný nouzově asi nestál,… Číst vice »

Dušan
Dušan

To “pravdepodobne” je dosť smutné …

Značenie musí byť jasné … a vzhľadom na to, že sú tam dve miesta, tak by to malo byť označené i na ceste … aspoň na Slovensku to tak fungu, snáď sa vyspelí Nemci dotiehnu v značení miest pre elektromobily na našu úroveň : )

spacir
spacir

Zakomplexovanej blbe!

Michal
Michal

Auto odtažený, a tak to dopadlo dobře. Komu není jasný co je kde pro koho vyhrazený, tak by měl nastudovat nějakou tu vyhlášku. Ty značky tam nejsou pro srandu králikům.

jenicek54
jenicek54

ty jsi taky bengo

shq
shq

Chapu, ze najit si odpoved je pro vas nadlidsky ukon…
Weil die Stelle mit dem klassischen Zeichen 314 (=Negative squared latin capital letter p ) versehen ist und zusätzlich mit dem Zeichen “für Elektrofahrzeuge” und weil das abgeschleppte Fahrzeug auf dem Bild zwar zuvor dort parkte, aber am Elektro-Feature haperte es. *kk

Jindřich
Jindřich

Přesně to mne také napadlo. Pokud tam nebyla zákazová značka a já ani nevím, jak by měla vypadat, tak bych se asi domáhal odškodnění za neoprávněnou manipulaci s cizí věcí a možná bych to i hlásil na policii, jako krádež!! Myslím, že by se policista asi hodně divil!! Tohle musí uznat i soud!!!

Pešku Pešku...
Pešku Pešku...

Proč hned zákazovou značku? Jsi v městské zóně, tam, co je opřené to elektrokolo je velmi pravděpodobně svislé značení, co se na fotku nevešlo. “modré P” s doplňkovou cedulí eauto. Že nevíš, jak by podobný zákaz mohl vypadá znamená, že nemáš moc velký přehled o dopravním značení a na silnici nemáš co dělat. Protože nejsou jen značky zákazové, ale i příkazové, doplňkové apod…! Jinak popis možných označených vyhrazených míst pro eauta v DE je třeba v tomto starším německém článku: http://www.vzkat.de/2018/Elektrofahrzeuge/Elektrofahrzeuge-Ladestationen.htm – je zde popsáno opravdu velké množství variant označení stání pro eauta. Jak jsem psal v dřívějším příspěvku. “P… Číst vice »

Pavel
Pavel

Polizei Frankfurt
@Polizei_Ffm
Odpověď uživateli
@DJM4dM4x
Und genau dieses Schild steht vor Ort (Verkehrszeichen 314 mit Zusatzzeichen für Elektrofahrzeuge).

PESKU běž trollit někam jinam, víš o tom hovno a děláš tady chytrého…

Petr
Petr

Německo je totálně v (_!_) Podporuje ropáky roku což jsou hlavně elektrická auta s toxickou baterií a nabitá elektřinou vyrobenou převážně spalováním hnědého uhlí.Takové auto na CNG je úplně někde jinde.Je smutná kam doba díky fanatikům jako Elon Musk došla.Až budou baterie na principu kondenzátoru tak neřeknu ani slovo.Zatím tyto lithiové sračky jsou mnohem horší svinstvo než olověné,které aspoň nehoří a není problém tak jako u baterií s lithiem kde se musí auto ponořit na 3 dny do vody.

Radovan
Radovan

Tak jste si jako správný petrohead ulevil, zaplival si, vypsal pár dávno vyvrácených klišé a zase můžete zalézt do garáže se svým čistým CNG, nastartovat a užívat si ten lahodný vzduch. Sbohem.

Michal
Michal

S rakovinometem se dojede nejdál. Nejvíc s fanatickým.

Yarda
Yarda

A můžete mi prozradit, podle čeho je poznat, že je to vyhrazeno pro EV? Na zemi žádné čáry, žádná značka, žádná tabulka…
Pro Karla: pisálek píše, že je vyhrazeno pro EV. Ale z fotky to vyhrazení nějak není vidět.

Anonym
Anonym

Z fotky to vidět není, ale může tam být značka ještě před tím, než začíná ta fotka a napsáno, že třeba celý pruh je vyhrazen pro elektromobily v délce X metrů. Tam kousek dál nabíjí Tesla.

Venca
Venca

Třeba proto, že to píšou na oficiálním účtu policie. Nebo nevěříte oficiálnímu vyjádření policie? Nemyslím si, že by policajt v Německu odtáhl zrovna takhle drahé auto, aniž by si nebyl opravdu jistý.

U cedule pravděpodobně stojí fotograf, proto není vidět.

shq
shq

jasne, je na Twittru uveden. Policie tam Tweet nejen umistila, ale dokonce v nem i komunikuje a vysvetluje…
Weil die Stelle mit dem klassischen Zeichen 314 (=Negative squared latin capital letter p ) versehen ist und zusätzlich mit dem Zeichen “für Elektrofahrzeuge” und weil das abgeschleppte Fahrzeug auf dem Bild zwar zuvor dort parkte, aber am Elektro-Feature haperte es. *kk

hanz
hanz

Dobře mu tak kouřometu.Bejt policajtem tak mu to schodím ze stráně a ať se třeba kočky pudrujou!V německu je zákaz stát s klasickým motorovým autem na těchto vyhrazených místech.

hanz
hanz

Tito kvasky smrdí po celým městě a tak nám přímo pod sosák trousí svoje zplodiny.Elektrárná která je vždy mimo město a navíc má velice učinné filtrace a absorbéry je proti těm autům čajíček!Nehledě na to , že čím dál tím větší procento je z větrných , solárních a vodních elektráren. Jednou vyleze na povrch informace jak moc nám tyto autíčka ničí zdravotní systém.Doposud to zcela jistě blokují ropný společnosti který tu jsou už mnoho řádúů desítek let a kterým rozhodně nikdy nešlo nejde a nepůjde o naše zdraví.Tečnkrát byl pokus o E-auto už v historii al opět to byli ropný… Číst vice »

Medik
Medik

Ty jsi dobře vymytej ekoteroristickou smetánkou. Pro stromy nevidíš les.

navratp
navratp

Ta informace vyjde najevo až si ji vaši kamarádi vymyslí. Ero 6d není prázdný pojem.

Mobilní zobrazení