Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Podle bývalého inženýra Tesly jsou solid-state baterie falešnou nadějí

  |  Michaela Kadlecová  |  1 komentář

Běžně se věří, že solid-state baterie jsou budoucností nejenom automobilového průmyslu. Nyní se ale ozývají hlasy, že tomu tak není a že zítřek patří lithium-iontovým článkům, které by mohly už do deseti let dosáhnout poměru ceny a výkonu 50 dolarů na kWh.

Ilustrační obrázek baterie | foto: vlastní

TIP: Solid Power slibuje revoluční solid-state baterie v příštím roce

Gene Berdichevsky, bývalý 7. zaměstnanec Tesly, vydal spolu s Glebem Yushinem, se kterým založil firmu Sila Technologies, zveřejnil tzv. bílou zprávu, ve které informuje o tom, že solid-state baterie jsou mýtem. Ve skutečnosti se budou stále používat lithium-iontové baterie, které by měly dosáhnout během pěti až deset let poměru cena a výkon 50 dolarů na kWh.

To by měly umožnit nové druhy katod, které budou založené na síře, nebo fluoridu. Podle bílé knihy by se díky párování se silikonovou anodou mohlo dosáhnout ceny 50 dolarů na kWh do roku 2030 a 30 dolarů na kWh do roku 2040. Podle zprávy čelí solid-state baterie mnoha potížím, například v tom, že všechny výrobní linky jsou postavené na produkci Li-Ion baterií a bylo by nutné je zcela předělat.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Koloss Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Koloss
Koloss

Myslím, že tou “silikonovou anodou” byla myšlena křemíková anoda.

Mobilní zobrazení