Plug-in hybridní Toyota Prius Prime je nejzelenější auto roku 2017

13. 4. 2017  |  Luboš Srb  |  komentovat

Na právě probíhajícím autosalonu v New Yorku byl vyhlášen nejzelenější automobil roku 2017, kterým se stala plug-in hybridní Toyota Prius Prime.

Tip: Toyota Prius PHV: jako první umí získávat a jezdit na solární energii

Japonská automobilka tak navázala na loňské prvenství se svým automobilem na vodík, modelem Toyota Mirai. Letos si celosvětově sledovaný titul nejzelenějšího auta odnesla plug-in hybridní Toyota Prius Prime.

Ikonický hybrid byl oceněn za celkovou nízkou spotřebu 120 MPGe (jednotka udává ekvivalent k ujetým mílím na galon paliva, přičemž 1 galon benzínu = 33,7 kWh). Celkový dojezd činí 960 km, z čehož 35 km může být čistě na elektřinu s možností jednoduchého dobití ze zásuvky. Spotřeba spalovacího motoru je uváděna na 1,4 l/100 km.

V předchozích letech stejný titul získaly následující modely: Toyota Mirai (2016), BMW i8 (2015), BMW i3 (2014) a Tesla Model S (2013). Je zajímavé, že po několika modelech elektromobilů a auta na vodík nyní prvenství připadlo modelu s hybridním pohonem.

Články: , , , ,

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Názor: 4 elektrické vozy, které změní svět jednou provždy

Elektromobilová revoluce již odstartovala. Nicméně největší vlna, která změní svět jednou provždy, nás v příštích pár letech teprve čeká. Dnešní elektrické vozy ujedou klidně… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

ČEZ díky dotacím pořídil nové elektromobily Hyundai Ioniq

Pětice nových elektromobilů poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění pracovních povinností. Počet elektromobilů jezdících po silnicích České republiky aktuálně překročil hranici… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Test Volkswagen e-Golf: seznámení s Automobilem

Ano, skutečně jsem ve slově Automobil napsal velké A. Právě elektrický Golf se totiž stane u mnoha z nás prvním elektromobilem, do kterého nasednou…. (diskuze 0)

Tomáš Drahoňovský  |   publikováno: DNES

Apple by mohl představit vlastní auto již v roce 2023

Apple údajně nekončí s myšlenkou vyrobit vlastní automobil. Stát se tak má nejdříve v rozmezí let 2023 až 2025. Tip: Apple má zelenou. V Kalifornii… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

e-Golfem po Praze. Vyzkoušeli jsme službu E-carsrent

Vyzkoušeli jsme, jaké je to jezdit s elektrickým Volkswagenem e-Golf po Praze. Pro tyto účely jsme si vybrali službu E-carsrent, která představuje největší půjčovnu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení