Plug-in hybridní Toyota Prius Prime je nejzelenější auto roku 2017

13. 4. 2017  |  Luboš Srb  |  komentovat

Na právě probíhajícím autosalonu v New Yorku byl vyhlášen nejzelenější automobil roku 2017, kterým se stala plug-in hybridní Toyota Prius Prime.

Tip: Toyota Prius PHV: jako první umí získávat a jezdit na solární energii

Japonská automobilka tak navázala na loňské prvenství se svým automobilem na vodík, modelem Toyota Mirai. Letos si celosvětově sledovaný titul nejzelenějšího auta odnesla plug-in hybridní Toyota Prius Prime.

Ikonický hybrid byl oceněn za celkovou nízkou spotřebu 120 MPGe (jednotka udává ekvivalent k ujetým mílím na galon paliva, přičemž 1 galon benzínu = 33,7 kWh). Celkový dojezd činí 960 km, z čehož 35 km může být čistě na elektřinu s možností jednoduchého dobití ze zásuvky. Spotřeba spalovacího motoru je uváděna na 1,4 l/100 km.

V předchozích letech stejný titul získaly následující modely: Toyota Mirai (2016), BMW i8 (2015), BMW i3 (2014) a Tesla Model S (2013). Je zajímavé, že po několika modelech elektromobilů a auta na vodík nyní prvenství připadlo modelu s hybridním pohonem.

Články: , , , ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem či dojezdem atakujícím hranici 500… (diskuze 7)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale vlastně i s tím, jak… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla Model 3: elektromobil konečně pro… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 17. 10. 2018

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 17. 10. 2018

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu – dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 16. 10. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení