Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

ORA R1 je nový elektromobil z Číny. Stojí jen 195 tisíc korun

  |  Jakub Mokříš  |  10 komentářů

Čína se snaží nastoupit do rychle jedoucího vlaku elektromobility. A konkurovat chce jak jinak, než cenou.

Automobilka s velmi “čínským” názvem Great Wall Motor začala prodávat nové vozidlo ORA R1, jehož cena je při využití pobídek v přepočtu 195 tisíc korun. Otázka ale je, co za tu cenu dostane zákazník a jaká to má omezení.

Tak předně motor. Ten má pouhých 35 kW, což je skutečně málo a takový výkon bychom čekali spíše u motocyklu. Očekávaná maximální rychlost díky tomu bude kolem 100 km/h, což zejména v Číně, kde je všechno daleko, nepotěší. Pak tu máme dojezd něco málo přes 300 km dle normy NEDC, který by se měl pohybovat reálně kolem 240 km.

Bohužel, do Evropy se s tímto elektromobilem s nejvyšší pravděpodobností nepočítá.

Zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Jen HybridJakub MokříšTomasMartin iOnKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Opět má obligátní otázka… Co vám na výkonu 35KW ( u elektromotoru) a dojezdu nad 100km (v tomto případě dokonce 200+) nestačí??? K čemu ty horentní akcelerační výkony Tesly a jiných? S kým to pořád chcete závodit??? Proboha lidi, auto přece nemá být nástroj na souboje, ale prostředek k přepravení osob z místa A do místa B. A k dojezdu, ruku na srdce, kdo z Vás za den (tedy v ciklu mezi nočními nabíjeními) najezdíte víc než 100km? Možná obchoďáci, ale už i u pošťáka, nebo rozvozu kde čeho po městě je ta vzdálenost použitelná, a my ostatní se jen… Číst vice »

Tomas
Tomas

Přesně tak. Ja mam Prius plug in prvni generace. Motor má sice přes 60 kW ale baterie nedodá víc než 37kW. Takže v EV módu jsem na tom asi podobně jako tohle autíčko. A musím říct že to úplně stačí. Málokdy, tak jednou za 14 dní naskočí spalovák když na to víc hamtnu. Ty údaje kterými si všichni honí triko jsou dobrý k čemu? To se jako každej bude pořád rozjíždět v ludicrous módu? Je jistě lepší když je auto silnější ale pro většinu lidí to úplně stačí. Ale zase chápu že to JE důležitý protože to prostě bohatí takhle… Číst vice »

Martin iOn
Martin iOn

Vážený pane redaktore, zkuste si sednout do některého z trojčat, abyste na vlastní kůži otestoval výkon elektromotoru o výkonu 35kW. Na semaforu do rychlosti 50km/h ujedete min. 90 % všech spalovacích aut. Tímto jste dal najevo, že porovnáváte neporovnatelné a to 35kW u spalovacího motoru (ano, souhlasím, je to dobré pro motorku a nikoli do auta) a 35kW elektrotoru, který natrhne prdel více než 90 % spalovacích vozů. Co se týká samotného vozu, pokud by bylo u nás dostupné malé 5 dveřové auto s dojezdem 200km+ a za cenu do 200 tis. Kč, tak věřím, že bude hned rozebrané. To… Číst vice »

Mobilní zobrazení