Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nová hybridní Toyota Yaris bude vyráběna v České republice

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Toyota dnes potvrdila, že bude ve společném podniku se skupinou PSA (TPCA) vyrábět nový Yaris, včetně hybridní varianty.

TIP: Toyota Aygo jako elektromobil, zvažuje automobilka

Zatím jde jen o potvrzení plánu, ovšem detaily zatím neznáme. Podle Toyoty se má výroba rozjet někdy v budoucnu a půjde o nový model Yaris, takže můžeme očekávat, že to bude snad aktuální Yaris (2020), který jde letos na trh.

“Načasování výroby nového modelu, objem investic a předpokládaný objem budou oznámeny později. Z linek bude Yaris sjíždět souběžně s modelem Aygo. Vyrábět se budou vozy s benzínovým a hybridním pohonem.” píše se v tiskové zprávě Toyoty. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli se třeba časem přidá i Aygo coby elektromobil, o kterém jsme již zaslechli spekulace.

Uvedení druhého modelu Toyoty bude pro český závod znamenat posílení stability i zaměstnanosti. Toyota Yaris (test) bude však nadále vyráběna i ve svém původním „mateřském“ závodu ve Francii v Toyota Motor Manufacturing France (TMMF).

„S tímto modelem přicházejí do TPCA nové technologie, včetně nové modulární platformy TNGA (Toyota New Global Architecture) a hybridní technologie. Zároveň tím navýšíme výrobu vozů Toyota v kolínském závodu,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a výkonný ředitel Toyota Motor Europe.

TPCA je společný podnik skupiny PSA a Toyoty. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroen C1. V listopadu 2018 oznámily obě mateřské společnosti, že Toyota od 1. ledna 2021 podnik plně převezme, bude však i po tomto datu pokračovat ve výrobě vozidel všech tří značek.

„Uvedení Yarisu a vůbec poprvé i hybridní technologie do naší výroby pro Toyotu je radostná zpráva pro náš závod i pro všechny naše zaměstnance,“ říká Koreacu Aoki, prezident TPCA. „Těšíme se na nové vzrušující příležitosti, které před námi stojí.“

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení