ElektrickéVozy.cz

Nissan Leaf 2019 s dojezdem přes 360 km a rychlonabíjením

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Příští generace Nissanu Leaf měla mít battery pack s maximálním dojezdem přesahujícím 200 mil (320 km), aby mohla konkurovat Tesle Model 3 a Chevy Bolt EV, ale nakonec dostala jen 40kWh battery pack s dojezdem 150 mil (241 km).

Japonský výrobce se ovšem nechal slyšet, že do konce letošního roku bude k dispozici i verze s vyšším dojezdem, ale teď se podle všeho zdá, že se novinky nebudou týkat jen dojezdu.

Podle zprávy, která se do médií dostala evidentně přímo od Nissanu, jsou přiblíženy některé informace o chystaném Nissanu Leaf 2019, který by měl být uveden koncem letošního roku.

Citovaná zpráva uvádí, že nová verze automobilu bude vybavena 60kWh battery packem, jak bylo očekáváno, ale také novým 160kW elektromotorem a 11 až 22kW palubní nabíječkou. Nový battery pack má být navíc zcela odlišný od dřívější technologie Nissanu.

Tak zaprvé: údajně zde dochází ke změně výrobce – Nissan by měl přejít od své vlastní společnosti AESC, kterou loni v létě prodal, k LG Chem.

Nový battery pack je také údajně vybaven systémem pro správu teploty (thermal management system), což by byl pro Nissan velký krok kupředu.

Ale nejdůležitější je, že všechny tyto změny údajně umožní využití nové technologie rychlonabíjení „až do 100 kW“.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Mobilní zobrazení