ElektrickéVozy.cz

Nissan Leaf 2019 s dojezdem přes 360 km a rychlonabíjením

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Příští generace Nissanu Leaf měla mít battery pack s maximálním dojezdem přesahujícím 200 mil (320 km), aby mohla konkurovat Tesle Model 3 a Chevy Bolt EV, ale nakonec dostala jen 40kWh battery pack s dojezdem 150 mil (241 km).

Japonský výrobce se ovšem nechal slyšet, že do konce letošního roku bude k dispozici i verze s vyšším dojezdem, ale teď se podle všeho zdá, že se novinky nebudou týkat jen dojezdu.

Podle zprávy, která se do médií dostala evidentně přímo od Nissanu, jsou přiblíženy některé informace o chystaném Nissanu Leaf 2019, který by měl být uveden koncem letošního roku.

Citovaná zpráva uvádí, že nová verze automobilu bude vybavena 60kWh battery packem, jak bylo očekáváno, ale také novým 160kW elektromotorem a 11 až 22kW palubní nabíječkou. Nový battery pack má být navíc zcela odlišný od dřívější technologie Nissanu.

Tak zaprvé: údajně zde dochází ke změně výrobce – Nissan by měl přejít od své vlastní společnosti AESC, kterou loni v létě prodal, k LG Chem.

Nový battery pack je také údajně vybaven systémem pro správu teploty (thermal management system), což by byl pro Nissan velký krok kupředu.

Ale nejdůležitější je, že všechny tyto změny údajně umožní využití nové technologie rychlonabíjení „až do 100 kW“.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

15. 2. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Automobilka Tesla se pochlubila, že za celou svou historii dokázala ve svých továrnách vyprodukovat již 300 000 elektromobilů. Počty prodaných…

Mobilní zobrazení