Nissan Leaf 2013: lepší dojezd, lepší dobíjení

23. 11. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Druhá generace populárního elektromobilu Nissan Leaf byla tento týden odhalena v Japonsku. Oproti minulému modelu se Leaf dočkal pár vylepšení, tak se podívejme, co se zatím ví.

Nejhlavnější novinkou je pravděpodobně ta, že nový Leaf bude mít lepší dojezd. Konkrétně se na jedno nabití můžete vozit až 228 km. Pochopitelně se bude vše odvíjet od podmínek a způsobu řízení, jako již tradičně. Oproti minulé verzi je to přeci jen malý nárůst, protože u první generace Leafů byl udáván dojezd 200 km. Tento nárůst je způsoben z části i díky lepším regeneračním brzdám. Nový motor je součástí kombinované řídící jednotky, která má „integrované funkce“, efektivnější a aerodynamičtější bateriový modul a používá také lehčí součástky.

Přístrojová deska má nyní zbývající kapacitu uváděnou v procentech. K dispozici jsou také 3 nové barvy exteriéru (nyní jich je tedy celkem 7): Dark Metal Gray, Brilliant White Pearl a White. K dispozici bude také nabíjecí „Long-life režim“, který vždy baterii nabije na 80% bez ohledu na to, jak nebo jakým způsobem se auto nabíjí.

Nissan také potvrdil, že jeho základní verze, S grade model, bude levnější než předchozí. Cena bude začínat na 808 000 Kč (podle aktuálních kurzů). K dispozici jsou však státní dotace, takže je tato cena relativní.

Brzy by měly být k dispozici další informace, víc se toho zatím neví. Nissan ještě vydal krátké úvodní video, na které se můžete podívat pod textem.

via: green.autoblog.com

Články: , ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem či dojezdem atakujícím hranici 500… (diskuze 7)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale vlastně i s tím, jak… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla Model 3: elektromobil konečně pro… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 17. 10. 2018

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 17. 10. 2018

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu – dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 16. 10. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení