Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Německo koupilo elektrické autobusy od společnosti BYD

  |  Samuel Novotný  |  9 komentářů

Německé dopravní společnosti Bogestra a HCR objednaly celkem 22 elektrických autobusů od čínské společnosti BYD (Build Your Dreams).

Bogestra (Bochum-Gelsenkirchener Straßenbahnen) a HCR (Straßenbahn Herne-Castrop-Rauxel) objednaly celkem 22 elektrických autobusů od čínské firmy BYD. Jde o první německou objednávku elektrobusů od firmy BYD. Z 22 objednaných autobusů bude 20 patřit společnosti Bogestra a zbylé 2 bezemisní autobusy získá firma HCR. První autobusy od čínského výrobce autobusů BYD by měly dorazit v létě 2020. Tyto vozy budou uvedeny do provozu v německých městech Bochum, Gelsenkirchen a Herne.

Nabíjení autobusů ve městě Bochum bude probíhat v depu firmy Bogestra. Kapacita baterií autobusů jim umožňuje dojezd až 200 kilometrů. V Gelsenkirchenu budou autobusy jezdit na lince 380, která vede z hlavního nádraží přes Kurt-Schumacher-Straße ve směru na Buer. Zde autobusy zamíří na svou konečnou zastávku Buer Rathaus, kde proběhne dobití baterie autobusu. Autobusy jsou dlouhé 12 metrů a pojmou až 80 cestujících.

Isbrand Ho, generální ředitel společnosti BYD Evropa, prohlásil: „Tato objednávka demonstruje naše schopnosti na trhu ovládaném německými značkami. Úsilí BYD výrazně přispěje ke snížení emisí a ke zlepšení kvality ovzduší. Tento fakt je pro nás důležitější než to, že jde o první objednávku z Německa.“

Autobusy budou německé dopravní společnosti stát přibližně 10 milionů eur. Nákup těchto autobusů byl umožněn díky financování od Spolkového ministerstva životního prostředí, ochrany přírody a jaderné bezpečnosti (program „Čistý vzduch 2017 – 2020“), státu Severní Porýní-Vestfálsko a Úřadu pro dopravu na Rýnu.

Zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PavelrockKerosinSamuel Novotný Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Je mi velmi líto co musím napsat (a ještě před pár lety bych nevěřil, že na to někdy dojde). Naštěstí mohu své pocity selektivně zacílit…

V OBLASTI HROMADNÉ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY SE ZA PRAHU ZAČÍNÁM STYDĚT.

Nehledě na progresivní postup v sousedních zemích, kolik už měst v ČR s elektrifikací autobusových linek začalo… a Praha zas a znovu jen testuje dva hybridní autobusy. Jak už je to dlouho, co zkušebně jezdil ten elektro bus na Želivárně?
Jo pardon, zapomněl jsem na ten trolejbus do Letňan, a dvě “soukromé” linky na Budějovické.

Pavel
Pavel

Proste ty busy jsou rakovina,tak jak vsechny spalovaky ,tecka!

Mobilní zobrazení