Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Název Autopilot je u Tesly zavádějící, rozhodl německý soud

  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Tesla v Německu prohrála případ u soudu, ve kterém šlo o použitá slova kolem funkce autopilota.

Aktivace autopilota Tesly | foto: Tesla

TIP: Autopilot Tesly si plete značku Burger King se stopkou. Už na to i vznikla reklama

Žalobu podala německá právní firma Wettbewerbszentrale, která se sama označuje jako “největší a nejvlivnější celostátní a přeshraniční samoregulační instituce pro vymáhání práva na nekalou soutěž”.

Autopilot Tesly není Autopilotem

Jako zavádějící byly označeny názvy kolem autopilota Tesly, šlo konkrétně o pojmy „Autopilot included“ (v překladu „včetně Autopilota”), „Full potential for autonomous driving,” (v překladu „Plný potenciál pro autonomní jízdu”) nebo „Until the end of the year: … automatic driving in urban areas” (v překladu „Do konce letošního roku.. automatické řízení ve městě”).

Tesla u soudu prohrála, protože se mohla jen těžko ubránit například tomu, když na svých webových stránkách tvrdila již v loňském roce, že autonomní řízení ve městě bude k dispozici do konce roku, ovšem tak se nestalo a teď americká automobilka slibuje konec roku 2020.

Jaké bude mít rozhodnutí soudu následky, jsme se zatím nedozvěděli.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DušanprofixVenca Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Dušan
Dušan

Zatiaľ nie je žiadne vozidlo nie je schopné plne autonómnej jazdy čoho najlepším dôkazom je to, že žiadny výrobca tú “autonómnu jazdu” negarantuje právne. Je úplne jasné, že mnoho nadšených propagátorov tých “akožeautonómnych” vozidiel to neodradí od toho aby riskovali svoj život a neohrozovavali i svoje okolie … ako len tak mimochodom prezradil veľký fanúšik Tesly – pán “Tesláček” vo svojom videu. Len tak medzi rečou prehodil, že zaspal … čo on teda rád !!! , ale potom nechtiac trhol volantom, čím vypol autopilota, vyšiel na obrubník a spôsobil si menšie poškodenie vozidla. Bral to s humorom .. veď sa… Číst vice »

Venca
Venca

To mě u Tesláčka také celkem zarazilo. Proto je už v modelu 3 kamera snímající mimo jiné i řidiče a očekávám update na kontrolu, zda řidič nezačíná usínat. UI to pozná z obrazu velice přesně a rychle. Nemyslím si, že všichni ti lidé v Teslách spí naschvál. Prostě když usnete v Tesle, tak se pravděpodobně objeví vaše fotka nebo video jak spíte na internetu. Když usnete v normální autě, tak se objevíte ve statistikách ve večerních zprávách. Ještě jsem nepotkal takové nadšence, kteří by si to o dnešní UI mysleli, ale určitě takoví lidé jsou. Naštěstí jsou hloupí a tím… Číst vice »

profix
profix

Lidsky mozek muze mit neuronu kolik chce, lidi bouraj a umiraj na silnicich kazdy den po cely rok a vsem je to uplne fuk. Smysly cloveka jsou oproti i tem nejlevnejsim senzorum nedokonale a mozek si bezne vytvari vjemy (iluze), ktere ve skutecnosti smysly vubec neregistruji.

A k Tesle a spani. Me teda “autopilot” zhruba kazdych 30 vterin otravuje s “bdelosti”, tedy pozadavkem na lehke skubnuti volantem. Nevim, jak se neco takoveho da delat, kdyz clovek spi.

Dušan
Dušan

No zrovna tie senzory si často zdrojom nedostatkov a bojujeme s tým v práci každý deň : ) Nie, že by boli také črepy, ale ak je ich veľa tak jednoducho štatistika nepustí a sem-tam sa nejaký pokazí, alebo “zblbne” … čo je najhoršie, lebo funguje raz dobre a za iných podmienok zle a je niekedy ťažké prísť na príčinu. A v takej Tesle je tých senzorov určite dosť. A dnes sú najnákladnejšie poruchy o elektronike a elektrike … nie o mechanike. Predstava, že ak v aute nemám motor a klasickú prevodovku tak sa pomaly nemá čo pokaziť je smiešne… Číst vice »

Mobilní zobrazení