Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Namísto lunar roveru se po Měsíci mohl prohánět elektrický motocykl

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

V roce 1969 stanul první člověk na Měsíci. A prvním vozidlem na našem nejbližším vesmírném sousedovi byl Lunar Roving Vehicle neboli lunar rover.

TIP: Astronauty NASA dopraví k vesmírné lodi elektromobil od Tesly

Nechybělo však mnoho a projížďky po Měsíci mohly vypadat trochu jinak, možná o dost zábavněji. Tedy nepředpokládáme, že by byla jízda s výhledem na Zemi nuda, ale kdyby měli astronauti k dispozici elektrickou motorku, mohlo to mít úplně jiný rozměr.

NASA se na Twitteru pochlubila fotografiemi z testování elektrické motorky, která byla zvažována jako alternativa právě k lunar roveru. V té době, kdy se snažila Amerika dostat svého člověka na Měsíc co nejdříve, totiž panovaly v NASA obavy, že vozítko se čtyřmi koly se nestihne připravit včas, proto se zvažovala i tato jednostopá alternativa.

Moc dlouho tato možnost na stole nebyla. Je to vidět i na fotkách – jedná se opravdu o nepříliš složitý model, spíš jakýsi “prototyp prototypu”, který měl patrně jen otestovat, jestli je něco takového vůbec možné a jak se bude malá motorka ve skafandru řídit. Na očividně narychlo vymyšleném rámu je uchyceno jen to nejnutnější, tedy baterie, motor a nějaká nejnutnější elektronika. Lepicí páska a nezakryté kabely jsou důkazem, že nějaké dlouhé plánování a složité projekty se nekonaly.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení