Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Na internet unikly „špionské“ snímky elektromobilu BMW i4

  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze

Vůbec poprvé byl spatřen testovací prototyp BMW i4 (založený na konceptu BMW i Vision Dynamics se sériovou výrobou naplánovanou na rok 2021).

Vozidlo má kamufláž, ale ne tak výraznou, abychom na něm neviděli některé detaily, které patrně měly zůstat skryty do oficiálního odhalení, k němuž s největší pravděpodobnostní dojde na zářijovém Frankfurtském autosalonu.

Podle toho, co zatím víme, bude BMW i4 stavět na univerzální modulární architektuře CLAR (pro benzínové, dieselové, plug-in hybridní a plně elektrické modely). Bude součástí řady 4 Gran Coupe, což bude v porovnání s i3 a i8 znamenat konvenčnější design. Výroba i4 by měla probíhat po boku konvenční řady 4 Gran Coupe, což by měl šetřit náklady a zvýšit flexibilitu ve vztahu k poptávce po různých verzích.


 

Tip: BMW i4 chce konkurovat Tesle. Výroba je zase o něco blíže

Dle uniklého snímku bude přední maska v porovnání se spalovací variantou řady 4 odlišná, neboť velká mřížka není třeba a neodpovídala by modernímu stylu elektromobilů (byť je rozhodně přijatelnější než falešné výdechy či koncovky výfuku). Jiné jsou i kliky dveří a battery pack pravděpodobně mírně zvyšuje posed pasažérů.

Pokud jde o uniklé specifikace, mohli bychom se dočkat páté generace platformy eDrive, která nabídne dojezd mezi 550 a 700 km.

Zdroj: Insideevs

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení