Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Musk pro příští rok slibuje neuvěřitelné technologie

  |  Samuel Novotný  |  10 komentářů

Elon Musk prozradil, že Cybertruck je na určitou dobu posledním produktem Tesly, ale zároveň slíbil, že příští rok bude plný „neuvěřitelných technologií.“

Tip: Elon Musk prozradil, se kterými auty aktuálně jezdí

Letošní rok se nesl ve znamení Tesly, společnost zažila spoustu úspěchů. Od prudkého růstu ceny akcií společnosti až po odhalení dvou nových produktů, Tesla Model Y a Cybertruck. Odhalení elektromobilu Tesla Model Y proběhlo v březnu a odhalení nového pickupu Tesly, Cybertrucku, proběhlo minulý týden.

Krátce po akci, na které došlo k odhalení Cybertrucku, prohlásil Musk, že jde na nějakou dobu o poslední produkt americké automobilky Tesla. Generální ředitel Tesly, Elon Musk, však dále sdělil, že Tesla plánuje příští rok odhalit spoustu nových a neuvěřitelných technologií. Musk k těmto „technologiím“ nedodal nic jiného, než že budou neuvěřitelné.

O jaké technologie by mohlo jít? Mohlo by jít například o kapalinou chlazená a vyhřívaná sedadla, na které si Tesla podala patent? Mohlo by se jednat o technologii, která čistí přední sklo auta laserem? Sdělte nám svůj názor a svou spekulaci do komentářů pod článek!

Zdroje: electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
BlackJá 1.Josef KnapHonzaJakub Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Osobně čekám velký skok v bateriích – konkrétně hustotě energie. Vede mě k tomu mlčení ohledně toho co přinesla fůze s Maxvellem. Buď nepřinesla nic moc, ale tuto variantu považuji za méně pravděpodobnou (Musk věděl proč s touto firmou fůzovat), a nebo naopak přijdou s něčím převratným. Měl-li bych hádat reálná je baterie s tuhým elektrolitem (s hustotou cca 500 Wh/kg a životností třeba 5000 nabíjecích cyklů), ale kdybych si měl pustit fantazii na špacír, vůbec bych se nedivil nějaké kombinaci kondenzátoru a baterie – tedy produkt, který bude mít nabíjecí schopnosti kondenzátoru, a skladovací schopnosti baterie.

Václav
Václav

Bylo by to pěkné, ale moc tomu nevěřím. Předpokládám, že kdyby to byla pravda, tak by ani nenaznačovali. Každý by si počkal a Teslu s novými bateriemi a všechny ostatní by byly neprodejné.

Majer
Majer

MY MÁME ZAKÁZÁNO I NAZNAČOVAT :))

kroc
kroc

Ten pán mne překvapil mnohokrát. V r.2010 v showroomu v Miami Beach jsem nevěřil, že něco takovýho už někdo vymejšlí, a takový auta už jezdí. Evropa vůbec o Tesle a p. Muskovi nevěděla. Dnes má infrastrukturu nabíječek, prodeje jaký svět molochů automobilismu neviděl, lítá do kosmu, studuje lidskou mysl, dopravu v tubusech, odvětví umělé inteligence… Klobouk dolů pane Musku. Dnes Vás zřejmě nedoceňují všichni, čas však ukáže…

Jakub
Jakub

Máte úplnou pravdu. Teslu 3 jsem si objednal v pominutí smyslu hned jak ji bylo možné objednat. Moc jsem tomu nevěřil.. Už v ní jezdím skoro půl roku a za “obyčejné” auto bych ji nevyměnil ani náhodou. Co ten chlap dokázal je neuvěřitelné. Nejen ekonomicky. Musel změnit uvažování lidí o mobilitě, které se tvořilo dostupností benzinových pump skoro sto let. Takže bych se ani nedivil, kdyby dalším krokem byl třeba levné letenky na měsíc a zpět :-) :-)

Mikuláš Krakonos
Mikuláš Krakonos

Elon Musk nikde neříkal že přijde s neuvěřitelnou (unbelievable) technologií!
Říkal že odhalí neočekávanou (unexpected) technologií!

Honza
Honza

Myslím, že to bude létající auto.

Josef Knap
Josef Knap

No národní květinou JAR je Protea, Elon Musk se narodil v Pretorii a tak to bude tato technologie vše v kolech: https://www.proteanelectric.com

Já 1.
Já 1.

tak vzhledem k jeho snahám postavit obrovskou internetovou síť a vzhledem k tvrzením o úplné autonomii vozidel si myslím, že to spolu souvisí víc než by se zdálo. Představme si, že auta budou mít přístup do této sítě (vyhrazený komunikační kanál) tak si budou moci předávat info o provozu apod. Budou-li si satelity posílat data laserem tak budou moci měřit i svou vzájemnou vzdálenost a tedy budou znát svou přesnou polohu. Jelikož jich bude opravdu mnoho bude mít auto spoustu dat pro triangulaci – tedy zároveň to může být naprosto nezávislá “GPS” (respektive její doplněk), která se zaplatí “druhotnou” funkcí… Číst vice »

Mobilní zobrazení