Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Musk naznačuje, že Autopilot brzy přinese velké změny

  |  Samuel Novotný  |  2 komentáře

Elon Musk se nově vyjádřil k plánovanému předělání Autopilota Tesly. Říká, že aktualizaci s novými funkcemi dělí od veřejného vydání přibližně 2 až 4 měsíce. Má dojít k velkým změnám, předělávkám a i novinkám. Zatím se moc neví.

Elektromobil Tesla se zapnutou funkcí Autopilot | foto: Christopher Goodney

TIP: Autopilot Tesly si plete značku Burger King se stopkou. Už na to i vznikla reklama

Autopilot má být zase o něco vychytanější

Je již nějakou dobu známo, že Tesla pracuje na přepsání svého Autopilota. Musk říká, že v rámci tohoto přepracování jsou problémy stále více řešeny neuronovou sítí. Prý má „nový“ Autopilot zahrnovat i podrobnější a hlubší systém označování.

Elon Musk na začátku tohoto roku prohlásil, že je aktualizace téměř hotová, ale přesto jsme ji stále ještě neviděli. Vlastně se o ní ani nikde nepsalo, ovšem Musk zakročil a přináší v podobě tweetů nové informace: „Jde to dobře. Tým maká naplno a je čest s nimi pracovat. Skoro všechno musí být přepracováno, včetně našeho systému označování, takže je 3D na každém kroku od tréninku až přes rozhraní.“

V dalším tweetu říká, že věří v to, že bude aktualizace veřejně dostupná již během 2 až 4 měsíců, ovšem známe Muska a jeho termíny: „Jakmile přejdeme na nový software, tak bude moci spousta funkcí probíhat souběžně v jeden moment. Nejpravděpodobněji bude schopný vypuštění již do 2 až 4 měsíců. Pak už je jen otázkou, které funkce se prokážou jako bezpečné, aby se mohly zpřístupnit majitelům.“

To znamená, že by tato velká aktualizace měla být dostupná již během třetího či během brzké fáze čtvrtého čtvrtletí tohoto roku.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tom256Dušan Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Dušan
Dušan

Už zas : ) … Autopilot je “autopilotom” len pokým sa v Tesle niekto nezabije. Formálne je to podľa Tesly “podporný prostriedok na jazdu”, čo v právnej reči znamená, že Tesla za nič neruči a vodič hu MUSÍ kontrolovať. Chrápajúci vodiči na diaľniciach na youtube jasne dosvedčujú, že to majitelia Tesiel myslia naozaj tak : ) Nie náhodou chcú úrady zakázať tento výraz, ktorý samozrejme znamená niečo iné a nie to čo formálne prezentuje Tesla. Pre pár rokmi Tesla priniesla upgrade “autopilota” ktorý mal byť už “naozaj autopilot” … a teraz je to “naozaj autopilot” zas … i keď právnici… Číst vice »

Tom256
Tom256

Zatím co vy a další budete dalších 10 let mudrovat nad autopilotem a tím že si někdo neumí přečíst návod, tak Tesla (a někteří konkurenti) bude mít stále dokonalejší “autopilot” systém, který se bude blížit svému ideálu. Nějak se s tím začít musí. A hlavně, kdo na tom nepracuje nyní už to bude těžko dohánět a nezbude mu, než si to později od některé firmy draze nakupovat.

Mobilní zobrazení