Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Luxusní elektromobil Lucid Air je hotový. Podívejte se na první oficiální ukázku

  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Kompletní odhalení včetně všech specifikací má přijít v dubnu, ale už teď se můžeme podívat video, které má ukazovat sériovou finální verzi vozu.

TIP: Lucid Motors odhaluje svou továrnu na výrobu elektromobilů

Luxusní sedan bude vyjíždět ze vrat továrny v americké Arizoně a produkce by měla začít koncem letošního roku. Ve videu, které automobilka zveřejnila, můžeme vidět poměrně elegantní tvary a především tvar světlometů a přední masky.

Samozřejmě, největším soupeřem Lucidu bude Tesla a minimálně v designu má podle nás Air navrch. Tvary vozů z Muskovy automobilky jsou přeci jen už trochu okoukané a s výjimkou Cybertrucku je to tak nějak “na jedno brdo”.

CEO Lucidu, Peter Rawlinson, se podělil v rozhovoru začátkem týdne i o detaily ohledně specifikací. Vůz má pracovat s napětím přes 900 V a dojezd má dosahovat až 640 kilometrů v podmínkách reálného provozu.

První verze, která půjde na trh, se bude jmenovat Dream Edition, její cena bude kolem 100 000 dolarů (2 278 000 korun) a výkon bude mít až 1 000 koní. Efektivita má být 6,4 až 8 km na 1 kWh (tj. 12,5 – 15,5 kWh/100 km), což je velmi solidní číslo.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RomanXKerosinžák 3-tí třídy Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
žák 3-tí třídy
žák 3-tí třídy

Včera jsem viděl před Lidlem škodovku

Kerosin
Kerosin

No za sto táců dolarů to moc pro cílovou skupinu TM3 moc Tesla killer nebude, ale své kupce si to jistě najde.

Nemluvě to tom, že to nemá za zády tisíce nabíjecích míst své vlastní sítě, a nevím zda to má autopilota, ale určitě nemají data ze stovek tisíc kilometrů na silnici z desítek tisíc aut.
Prostě Tesla bude mít ještě dlouho náskok – účinná konkurence Tesly je v nedohlednu.

RomanX
RomanX

Tesla posunula auto k uzivatelskemu zážitku. Updaty vzduchem, mohutný softwarový vývoj, neustále zdokonalování autonomních a bezpečnostních systémů, dnes už to není jen o výkonu, barvě nebo ladění až snobskych interiéru, je to o novém rozměru, který se budou dlouhé roky učit tradiční zavedené značky. Startupy a čínské pokusy jsou jen chytaky na lidi…

Mobilní zobrazení