Ken Block testoval plně elektrický offroad

3. 2. 2020  |  Samuel Novotný  |  komentovat

Ken Block otestoval čistě elektrický offroad vůz s výkonem 400 kW. Z 0 na 100 vystřelí za 4,5 vteřiny.

TIP: Otec v dragsterských závodech urval elektromobilový rekord

Seznamte se, Odyssey 21, plně elektrický terénní vůz, který byl navržen pro novou sérii terénních závodů Extreme E. Tento vůz byl odhalen minulý rok na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tehdy vozidlu ovšem scházel slavný řidič rallye, který by usedl za jeho volant, aby ho zviditelnil. Jenže to už je minulost, teď za volantem Odyssey 21 sedí Ken Block a jede poslední část Rallye Dakar. Způsobil tím docela velký humbuk.

Jak možná víte, Rallye Dakar již není pouze závod z Paříže (Francie) na Dakar (Senegal). Od roku 2007 se závod koná všude možně a letos se závod koná v Saudské Arábii. Dle Blocka si vedl terénní elektromobil na cestě velmi dobře. Ken Block byl ohromen  snadnou ovladatelností a skvělou akcelerací vozu. Řekl, že se jedná o jeho první závodní elektromobil a velmi si ho pochvaloval.

Samotné vozidlo váží 1650 kg, má pohon všech čtyř kol a jeho celkový výkon je 400 kW. Díky těmto specifikacím zvládne vůz zrychlení z 0 na 100 za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost elektromobilu nebyla specifikována.

Samotný závod Extreme E má odstartovat v lednu roku 2021 a byl vytvořen lidmi, kteří stojí za závody Formula E. Zatím byly naplánovány etapy závodu v Brazílii, Grónsku, Senegalu, Saudské Arábii a v Nepálu. Elektromobil Odyssey 21 je pouze jakousi ukázkou druhu vozu, co se smí závodu účastnit. Týmům bude umožněno vytvořit vlastní pohonnou jednotku a jiné komponenty.

Zdroj: insideEVs

Články: , , ,

avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na

PRÁVĚ VYŠLO NA ELEKTRICKEVOZY.CZ

Mercedes nabídne i AMG verzi elektromobilu EQS

Automobilka Mercedes-Benz umí dělat celkem solidní elektromobily, a na mysli mám jejich prvotinu EQC (test). V porovnání s tím, co má přijít, je to ale… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES

Tesly budou startovat podobně jako nejrychlejší suchozemské zvíře na světě

S technologií vzduchového odpružení, které dostaly Model S a Model X, se Tesle otevřely další možnosti jak vylepšit své vozy. TIP: Adaptivní tlumiče nových… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Do roku 2030 má po Praze jezdit každý druhý autobus na elektřinu

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila Koncepci využití alternativních paliv v podmínkách autobusové dopravy Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Z ekologického… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA

Model S Plaid je dle Muska příliš složitý. Dostane nakonec jen dva motory?

Prototyp se ukázal ve skvělém světle na Nürburgringu, ale dost možná finální verze nakonec nebude tak radikální, jak se očekává. TIP: Tesla Model S… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Test JAC iEV7S: z Číny až do České republiky

Čína je největším automobilovým trhem na světě. A už roky po sobě vévodí také prodejům elektromobilů a obecně aut do zásuvky, neboť je tamní… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.