Ken Block testoval plně elektrický offroad

3. 2. 2020  |  Samuel Novotný  |  komentovat

Ken Block otestoval čistě elektrický offroad vůz s výkonem 400 kW. Z 0 na 100 vystřelí za 4,5 vteřiny.

TIP: Otec v dragsterských závodech urval elektromobilový rekord

Seznamte se, Odyssey 21, plně elektrický terénní vůz, který byl navržen pro novou sérii terénních závodů Extreme E. Tento vůz byl odhalen minulý rok na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tehdy vozidlu ovšem scházel slavný řidič rallye, který by usedl za jeho volant, aby ho zviditelnil. Jenže to už je minulost, teď za volantem Odyssey 21 sedí Ken Block a jede poslední část Rallye Dakar. Způsobil tím docela velký humbuk.

Jak možná víte, Rallye Dakar již není pouze závod z Paříže (Francie) na Dakar (Senegal). Od roku 2007 se závod koná všude možně a letos se závod koná v Saudské Arábii. Dle Blocka si vedl terénní elektromobil na cestě velmi dobře. Ken Block byl ohromen  snadnou ovladatelností a skvělou akcelerací vozu. Řekl, že se jedná o jeho první závodní elektromobil a velmi si ho pochvaloval.

Samotné vozidlo váží 1650 kg, má pohon všech čtyř kol a jeho celkový výkon je 400 kW. Díky těmto specifikacím zvládne vůz zrychlení z 0 na 100 za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost elektromobilu nebyla specifikována.

Samotný závod Extreme E má odstartovat v lednu roku 2021 a byl vytvořen lidmi, kteří stojí za závody Formula E. Zatím byly naplánovány etapy závodu v Brazílii, Grónsku, Senegalu, Saudské Arábii a v Nepálu. Elektromobil Odyssey 21 je pouze jakousi ukázkou druhu vozu, co se smí závodu účastnit. Týmům bude umožněno vytvořit vlastní pohonnou jednotku a jiné komponenty.

Zdroj: insideEVs

Články: , , ,

avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na

PRÁVĚ VYŠLO NA ELEKTRICKEVOZY.CZ

Musk naznačuje, že Autopilot brzy přinese velké změny

Elon Musk se nově vyjádřil k plánovanému předělání Autopilota Tesly. Říká, že aktualizaci s novými funkcemi dělí od veřejného vydání přibližně 2 až 4… (diskuze 0)

Samuel Novotný  |   publikováno: DNES

Test DS 3 Crossback E-Tense – Prémiový elektromobil, který dává smysl

Elektromobil je už z principu jako dělaný pro město, ve kterém může dosahovat opravdu velmi nízké spotřeby i delších dojezdů, nehledě na bezemisní provoz…. (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Audi Q4 e-tron Sportback: předpremiéra elektromobilu s dojezdem přes 500 km

Nové SUV ve stylu kupé, Audi Q4 e-tron Sportback, je již sedmým modelem značky s elektrickým pohonem. Zatím jde jen o studii, ze které… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Musk prozradil, že Tesla postaví další Gigafactory v Asii. Tentokrát mimo Čínu

Tesle se v poslední době daří – akcie trhají rekordy, rozšiřují se stávající továrny, staví se nové továrny a k tomu se Tesla pouští do… (diskuze 0)

Michal Zamastil  |   publikováno: VČERA

Zaměstnanci Tesly bohatnou na růstu akcií automobilky

Akcie Tesly letí vzhůru a jejich držitelé bohatnou. Těží z toho ale i zaměstnanci automobilky. TIP: 1 500 dolarů za akcii? Tesla dál válí… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.