Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Kdy dorazí Toyota RAV4 do zásuvky? Zjistili jsme, že Češi si musí ještě počkat

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Zjistili jsme, že jedno z nejoblíbenějších SUV na evropském trhu, které poprvé dorazí ve verzi do zásuvky, má bohužel zpoždění.

Toyota RAV4 Plug-in hybrid (2020)

Nová, Toyota RAV4 Plug-in hybrid (2020) | foto: Toyota

TIP: Nová Toyota RAV4 poprvé jako plug-in hybrid. Ujede až 60 km na baterky

Jak nám sdělila Jitka Jechová, PR manažerka české pobočky společnosti Toyota, nový model RAV4 Plug-in hybrid nestihne původně avizovaný začátek prodeje do konce letošního roku a bude se v České republice prodávat se zpožděním, až v příštím roce.

Několikaměsíční zpoždění

Konkrétně by to Toyota, resp. dealeři měli stihnout nejpozději do konce první poloviny roku 2021. Vůz představený již v roce 2019 se měl původně na českém trhu objevit během druhé poloviny roku 2020. Důvod nám Toyota oficiálně nesdělila, ale je jasné, že situace v době koronavirové nebyla pro firmy lehká.

A na co se můžete od nové plug-in hybridní Toyoty RAV4 těšit? Pátá generace má vůbec poprvé možnost externího dobíjení ze zásuvky či veřejných nabíjecích stanic. Čistě na elektřinu má dojezd až 60 km dle normy WLTP, čímž se skvěle hodí pro každodenní dojíždění do práce s nižšími náklady na provoz.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Viktor Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Viktor
Viktor

Škoda, že nesdělili i cenu… vzhledem k tomu, že slušně vybavená RAV4 Hybrid zdražila a stojí cca 1 000 000,-Kč, tak Plug-in bude v plné výbavě počítám tak za 1,4M a to už se vyplatí koukat na Teslu Y nebo Škodu Eeenijak (tedy jestli jich vyrobí aspoň pár desítek tisíc aby byly reálně dostupné).

Mobilní zobrazení