Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

James Bond bude jezdit elektromobilem

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Ve filmech s agentem 007 se vždy vyskytovaly krásné ženy a rychlá auta. I James Bond ale chce jít s dobou a proto se tvůrci rozhodli, že už britskému agentovi nebude pod kapotou dunět mohutný benzinový motor, ale že bude záporáky nahánět o poznání tišeji.

Cory Joji Fukunaga, režisér nové bondovky údajně prosadil, že James Bond se bude přesouvat elektromobilem. Mělo by jít o Aston Martin Rapide E, což je vůz, který má na trh přijít někdy koncem tohoto roku v zatím potvrzeném počtu 155 kusů.

Aston Martin Rapide E umí z 0 na 97 km/h zrychlit za méně jak 4 sekundy, jeho maximální rychlost je 250 km/h a 65 kWh by ho měla být schopna pohánět až do vzdálenosti 320 kilometrů. Dva motory, které pohánějí zadní kola pak vyprodukují výkon 600 koní a krouticí moment 950 Nm. Cenovka je 331 000 dolarů, tedy asi 7,5 milionu korun.

Jak v redakci elektromobilům fandíme, tak u takové ikony, jako je James Bond bychom možná raději ještě pár let vídali něco s pořádným burácením pod kapotou a popravdě jsme opravdu zvědavi, jestli nebude tajný agent v elektromobilu tak trochu pro smích.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení