ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Intel věří v autonomní auta. Za 15 mld dolarů koupil Mobileye

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Americká společnost Intel vyrábějící procesory koupila za neuvěřitelných 15,3 miliard dolarů izraelskou firmu Mobileye, která je lídrem v oblasti pokročilých řešení pro autonomní vozy.

Intel tím, že za přední technologickou firmu v oblasti autonomie utratil tak vysokou částku, jasně říká – autonomní auta jsou budoucností. Dokonce odhaduje, že do roku 2030 se v nově vzniklém byznysu protočí asi 70 miliard dolarů.

Izraelský Mobileye je jasným lídrem v oblasti pokročilých řešení pro autonomní vozy, ať už jde o hardware, software či služby s tím spojené. Již spolupracuje např. s Audi, BMW a dalšími automobilkami, které vyvíjejí svá autonomní auta.

S firmou dokonce spolupracovala i americká Tesla, která si objednala čipy pro svého autopilota – nicméně po několika fatálních incidentech, kdy technologie od Mobileye nedokázala správně rozpoznat některé věci, s nimi automobilka skončila.

Spojení Intel + Mobileye dává smysl. Nový ještě silnější lídr na poli autonomních řešení může připravit takové řešení, které následně využijí automobilky. A to může významným způsobem pomoci rozvoji autonomie, tedy bezpilotního řízení.

zdroj: Intel, The Verge

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ronrogers-MO-Jan Horák Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan Horák
Jan Horák

Autonomní auta, ten svět spěje do háje.
Muž, jenž neumí či nechce řídit auto, je pravděpodobně přírodou ochuzen o podstatnou část své osobnosti. Bohužel se asi dožiji, toho že budeme auta ovládat pouze zadáním cíle.

Pocit přeřazení, přidání plynu a následný zvuk a pocit akcelerace… V tuto chvíli se rozbuší srdce každého správného muže.

-MO-
-MO-

to iste si hovorili o konoch :D pokrok nezastavis ;) ..ale mozes sa pokusit, v sovietskom zvaze sa im to darilo a doteraz sa im to v tej oblasti dari :DDD

ronrogers
ronrogers

Thanks.I am very happy to see this details.Happy for sharing this with us. College students prefer to engage essay writers online to prepare excellent assignments.Students had to read numbers of books to come up with unique information.Lots of services are available now, they can be your best friend and tutor when talking about essay help.So try to write better and make your essay better at any level.Its the better way for you to make your with good contents. Visit http://www.essayguardian.com/.

Audi e-tron: náskok díky čisté elektrice

Audi e-tron: náskok díky čisté elektrice

DNES  |  Ondřej Miškovský  |  diskuze (0)

Při tvorbě titulku jsem si tentokrát trochu pomohl známým sloganem „Vorsprung durch Technik, česky Náskok díky technice.“, které Audi…

Hybridní Toyoty jezdí ve městech téměř bez emisí, říká průzkum

Hybridní Toyoty jezdí ve městech téměř bez emisí, říká průzkum

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Hybridy Toyota nevypouštějí až v 87 procentech doby jízdy ve městech a příměstských částech vůbec žádné emise. Ukázal to…

Test BMW i3: městský elektrohobit pro boháče

Test BMW i3: městský elektrohobit pro boháče

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

S myšlenkou moderních plně elektrických aut přišlo německé BMW již před dlouhými 11 lety. A za to dobu urazilo…

Mobilní zobrazení