ElektrickéVozy.cz

Intel věří v autonomní auta. Za 15 mld dolarů koupil Mobileye

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Americká společnost Intel vyrábějící procesory koupila za neuvěřitelných 15,3 miliard dolarů izraelskou firmu Mobileye, která je lídrem v oblasti pokročilých řešení pro autonomní vozy.

Intel tím, že za přední technologickou firmu v oblasti autonomie utratil tak vysokou částku, jasně říká – autonomní auta jsou budoucností. Dokonce odhaduje, že do roku 2030 se v nově vzniklém byznysu protočí asi 70 miliard dolarů.

Izraelský Mobileye je jasným lídrem v oblasti pokročilých řešení pro autonomní vozy, ať už jde o hardware, software či služby s tím spojené. Již spolupracuje např. s Audi, BMW a dalšími automobilkami, které vyvíjejí svá autonomní auta.

S firmou dokonce spolupracovala i americká Tesla, která si objednala čipy pro svého autopilota – nicméně po několika fatálních incidentech, kdy technologie od Mobileye nedokázala správně rozpoznat některé věci, s nimi automobilka skončila.

Spojení Intel + Mobileye dává smysl. Nový ještě silnější lídr na poli autonomních řešení může připravit takové řešení, které následně využijí automobilky. A to může významným způsobem pomoci rozvoji autonomie, tedy bezpilotního řízení.

zdroj: Intel, The Verge

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan Horák
Jan Horák

Autonomní auta, ten svět spěje do háje.
Muž, jenž neumí či nechce řídit auto, je pravděpodobně přírodou ochuzen o podstatnou část své osobnosti. Bohužel se asi dožiji, toho že budeme auta ovládat pouze zadáním cíle.

Pocit přeřazení, přidání plynu a následný zvuk a pocit akcelerace… V tuto chvíli se rozbuší srdce každého správného muže.

-MO-
-MO-

to iste si hovorili o konoch :D pokrok nezastavis ;) ..ale mozes sa pokusit, v sovietskom zvaze sa im to darilo a doteraz sa im to v tej oblasti dari :DDD

ronrogers
ronrogers

Thanks.I am very happy to see this details.Happy for sharing this with us. College students prefer to engage essay writers online to prepare excellent assignments.Students had to read numbers of books to come up with unique information.Lots of services are available now, they can be your best friend and tutor when talking about essay help.So try to write better and make your essay better at any level.Its the better way for you to make your with good contents. Visit http://www.essayguardian.com/.

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení