Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Indie pokračuje v podpoře elektromobility. Pořídí přes 5 600 elektrobusů

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Indický vládní výbor schválil pořízení celkem 5 645 elektrických autobusů, které dostane 65 měst.

Tip: Trocha šílené statistiky. V Číně mají 487 výrobců elektromobilů

Jde o jednu z největších iniciativ v oblasti elektrických autobusů, pokud nepočítáme Čínu, která elektromobilitu podporuje v ještě trochu větším měřítku. Nicméně zatím jsme se nedozvěděli časový plán, takže pořízení tisíců elektrických autobusů do Indie může být otázkou let, ale teoreticky i klidně několika desetiletí.

Indie už dříve uvedla, že bude elektromobilitu dotovat částkou cca 31,8 miliard korun, aby podpořila prodej elektromobilů. Výše podpory vychází z kapacity baterie, kterou pořizovaný elektromobil obsahuje. Dalším plánem je, že na každé čerpací stanici budou muset být elektrické nabíječky.

Indie, která patří k největším přispěvatelům znečištění CO2 na světě, se tak snaží dělat takové kroky, které povedou ke zlepšení situace. Na druhou stranu není to Čína, ale Spojené státy, kdo má větší znečištění při přepočtu na obyvatele. A co teprve Čína, která elektromobilitu podporuje, protože už ji snad ani nic jiného nezbývá, aby došlo ke zlepšení alespoň ve městech, která trpí na smog a znečištění ovzduší.

Indický plán s podporou elektromobility kromě toho nyní počítá se snížením daní u elektrických vozů, a to ze současných 12 % na 5 %, u dobíječek pak z 18 % na 5 %.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení