Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

ID.3 oslaví světovou premiéru na IAA

  |  Jakub Mokříš  |  1 komentář

Elektromobilita bude hlavním tématem výstavní expozice značky Volkswagen na letošním autosalonu IAA. Návštěvníci uvidí nejen ID.3, ale také studie dalších modelů rodiny ID. Jejich uvedení na trh bude následovat údajně krátkých odstupech po modelu ID.3. Stejně jako všechny ostatní modely ID. vychází ID.3 z nové modulární platformy MEB pro elektromobily, která byla koncipována výhradně pro elektrický pohon a maximální vnitřní prostor.

Model ID.3 vnímá VW po Brouku a Golfu třetí velkou kapitolu strategického významu v historii značky Volkswagen. Již v polovině května automobilka úspěšně spustila program předběžných objednávek modelu ID.3 1st Edition1 – exkluzivní edice s rozsáhlou výbavou, limitované na 30 000 vozidel.

Pro ID.3 jsou na výběr tři sady akumulátorů s různou kapacitou – velká sada akumulátorů 77 kWh, střední sada akumulátorů 58 kWh a malá sada akumulátorů 45 kWh. Dojezd dle metodiky WLTP sahá od 330 do 550 kilometrů. Díky vysokému nabíjecímu výkonu lze během 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro dojezd 290 kilometrů (s nabíjecím výkonem 100 kW). Volkswagen bude navíc poskytovat záruku na akumulátory po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů.

Základní cena sériově vyráběného modelu ID.3 v Německu bude pod hranicí 30 000 eur. Prodejním argumentem pro ID.3 má být jeho neutrální bilance emisí CO2 po celou dobu životnosti, jíž se může pochlubit jako první elektromobil koncernu, pokud bude zákazník důsledně nabíjet akumulátory ekologicky vyrobenou elektrickou energií.

ID.3 1st Edition s pohonem zadních kol a elektromotorem o výkonu 150 kW má nabídnout při sešlápnutí pedálu plynu intenzivní zrychlení. Výroba modelu ID.3 bude podle plánu zahájena na konci roku 2019. První vozidla budou předána zákazníkům v polovině roku 2020.

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

No nevypadá to špatně, ale ty hodnoty oslnivé nejsou. Na to, že je to EV postavené od základu jako EV, tedy ta nová “zázračná” platforma MEB, tak jsem čekal že finální verze (kterou jsme tedy popravdě ještě neviděli – stále se jedná jen o PR údaje), budou lepší než u přestavěných spalováků. Dojezd 330 – 550 km WLTP při baterii s kapacitou 45 – 77 kWh, to dává spotřebu nějakých 13,5 až 14 kWh na 100km – to tedy skutečně nic revolučního není. Navíc uvedli cenu pod hranicí 30k EUR u základní verze, ale raději se už nezmiňují o ceně… Číst vice »

Mobilní zobrazení