ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

IBM společně s ESB zavedou „chytrý dobíjecí systém“ pro elektromobily v Irsku

  |  komentovat  |  autor: Jaroslav Opršal

IBM se spojila s ESB (nezávislý poskytovalel elektřiny pro Irsko) a chystají se zavést plně integrovaný chytrý dobíjecí počítačový systém, který vám pomůže lépe ovládat vaše elektromobily na dobíjecích stanicích, které jsou rozesety po celém Irsku od ESB Networks.

Společně se tyto společnosti rozhodly vyvinout inteligentní řešení, které umožní zvýšit pohodlí dobíjecího procesu. Řidič elektromobilu tak má přístup, možnost platit a účtovat vše pomocí své identifikační karty.

Se zhruba 1000 veřejně dostupnými dobíjecími body, které jsou nyní k dispozici po celém Irsku, je ESB Networks na cestě k vytvoření jedné z největších integrovaných infrastruktur pro provoz elektromobilů v Evropě. ESB Network bude používat inteligentní platformu IBM pro poskytování služeb potřebných pro řidiče elektrických vozů na dobíjecích bodech rozesetých po celém Irsku.

Tento projekt je podpořen energetickou politikou Irska ke zvýšení využívání udržitelné energie v dopravě do roku 2020. Dnes je cílem 40% elektrické energie, kterou země využívá, vyrábět z obnovitelných zdrojů. Zapojením elektrických vozů by to znamenalo, aby bylo každé desáté auto na cestách elektromobil. Tento systém navíc umožňuje Irsku přispět do plánu Evropské unie, který spočívá ve snížení emisí skleníkových plynů do roku 2020 zhruba o 9 milionů tun.

Platforma umožní spojit ESB Networks s maloobchodními dodavateli elektřiny a dobíjecími body a budou tak moci komunikovat spotřebu energie a finanční data přímo. To bude poskytovat analýzy a informace potřebné k lepšímu vyvážení zátěže na rozvodovou síť.

Nový systém vychází vstříc všem vlastníkům elektrických vozů. IBM platforma umožní řidičům elektromobilů pohodlně vybrat platební možnost a také jim dá přístup ke všem nabíjecím bodům na jednu jedinou ID kartu. Tento chytrý systém dobíjení možňuje řidičům nabít kdekoliv a kdykoliv bez ohledu na jejich poskytovatele elektřiny a také bez nutnosti nosit u sebe více nějakých přístupových karet. Navíc mají řidiči také možnost použít mobilní zařízení k tomu, aby se podívali, kde je nejbližší nabíjecí bod, zjistit, zda je dostupný a popřípadě ho zarezervovat.

via: electriccarsreport.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Audi e-tron: náskok díky čisté elektrice

Audi e-tron: náskok díky čisté elektrice

DNES  |  Ondřej Miškovský  |  diskuze (1)

Při tvorbě titulku jsem si tentokrát trochu pomohl známým sloganem „Vorsprung durch Technik, česky Náskok díky technice.“, které Audi…

Hybridní Toyoty jezdí ve městech téměř bez emisí, říká průzkum

Hybridní Toyoty jezdí ve městech téměř bez emisí, říká průzkum

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Hybridy Toyota nevypouštějí až v 87 procentech doby jízdy ve městech a příměstských částech vůbec žádné emise. Ukázal to…

Test BMW i3: městský elektrohobit pro boháče

Test BMW i3: městský elektrohobit pro boháče

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

S myšlenkou moderních plně elektrických aut přišlo německé BMW již před dlouhými 11 lety. A za to dobu urazilo…

Mobilní zobrazení