ElektrickéVozy.cz

Hyundai Ioniq Plug-in: třetí elektrická varianta známého modelu

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Na ženevském autosalonu Hyundai vystavuje řadu Ioniq s důrazem na Ioniq Plug-in, který se do jeho evropských prodejen dostane v červenci.

Ioniq je prvním autem na světě se třemi elektrifikovanými hnacími jednotkami. Ioniq Plug-in je posledním modelem, který následuje po úspěšném tržním uvedení modelů Ioniq Electric a Hybrid ve druhé polovině roku 2016.

Ioniq Plug-in v sobě kombinuje nový čtyřválcový benzínový motor s přímým vstřikováním 1.6 GDI od automobilky Hyundai (ale využívá ho i Kia) s max. výkonem 105 koní a kroutivým momentem 147 Nm s elektromotorem o výkonu 45 kW (61 koní), který je poháněn 8,9 kWh Li-ion baterií s dojezdem 63 km a spotřebou paliva v kombinovaném cyklu 1,1 litru na 100 km.

Hyundai v autě využívá šestirychlostní dvouspojkovou převodovku vlastní výroby, která zvyšuje efektivitu. K dispozici jsou různé režimy řízení, mezi jinými i sportovní, což se vzhledem k poměrně slušnému výkonu auta v kombinaci s jeho nízkou hmotností dá pochopit.

Majitel se kromě toho dočká samozřejmě také všech možných prvků pasivní, ale i aktivní bezpečnosti, a tak se Hyundai Ioniq chlubí třeba i autonomním nouzovým brzděním včetně detekce chodců, asistenčním systémem pro udržení v silničním pruhu či Smart Cruise Control.

K volitelné výbavě pak patří třeba i detekce mrtvého úhlu. No a k té základní pak už klasické chytré funkce včetně Apple CarPlay nebo Android Auto či bezdrátového indukčního nabíjení mobilních zařízení.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení