ElektrickéVozy.cz

Hyundai Ioniq Plug-in: třetí elektrická varianta známého modelu

  |  komentovat  |  autor:

Na ženevském autosalonu Hyundai vystavuje řadu Ioniq s důrazem na Ioniq Plug-in, který se do jeho evropských prodejen dostane v červenci.

Ioniq je prvním autem na světě se třemi elektrifikovanými hnacími jednotkami. Ioniq Plug-in je posledním modelem, který následuje po úspěšném tržním uvedení modelů Ioniq Electric a Hybrid ve druhé polovině roku 2016.

Ioniq Plug-in v sobě kombinuje nový čtyřválcový benzínový motor s přímým vstřikováním 1.6 GDI od automobilky Hyundai (ale využívá ho i Kia) s max. výkonem 105 koní a kroutivým momentem 147 Nm s elektromotorem o výkonu 45 kW (61 koní), který je poháněn 8,9 kWh Li-ion baterií s dojezdem 63 km a spotřebou paliva v kombinovaném cyklu 1,1 litru na 100 km.

Hyundai v autě využívá šestirychlostní dvouspojkovou převodovku vlastní výroby, která zvyšuje efektivitu. K dispozici jsou různé režimy řízení, mezi jinými i sportovní, což se vzhledem k poměrně slušnému výkonu auta v kombinaci s jeho nízkou hmotností dá pochopit.

Majitel se kromě toho dočká samozřejmě také všech možných prvků pasivní, ale i aktivní bezpečnosti, a tak se Hyundai Ioniq chlubí třeba i autonomním nouzovým brzděním včetně detekce chodců, asistenčním systémem pro udržení v silničním pruhu či Smart Cruise Control.

K volitelné výbavě pak patří třeba i detekce mrtvého úhlu. No a k té základní pak už klasické chytré funkce včetně Apple CarPlay nebo Android Auto či bezdrátového indukčního nabíjení mobilních zařízení.

ČLÁNKY:, , , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení