Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Hyundai chystá plně elektrický Genesis

  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze

Po úspěšné elektrifikaci svého základního portfolia se Hyundai chystá nasadit elektrický pohon i do svých luxusních vozů. Magazínu Motortrend to potvrdil globální šéf luxusní odnože Hyundai – značky Genesis. Elektromobil této značky bude prý SUV a na trh by se měl dostat příští rok.

TIP: Hyundai přijde v roce 2021 s technologicky pokročilejším elektromobilem

Stát by měl na zbrusu nové platformě pro elektrická vozidla, kterou Hyundai chystá. A to je také důvod, proč se v otázce elektromobility chtějí Korejci zaměřit spíše na SUV než na klasické sedany a hatchbacky. “Baterie, která tvoří základ podvozku – něco jako podrážku u boty – má šest palců na výšku a hodně ovlivňuje proporce vozu,” říká k tomu šéfdesignér značky Luc Donckerwolke. A právě proto jsou podle něj SUV k vestavbě elektrického pohonu vhodnější. “Můžeme navíc zcela vynechat středový tunel a řidič si pak připadá spíše jako v obývacím pokoji než jako v autě,” dodává Donckerwolke.

Šéfdesignér značky prý už také dokončil práce na nové produktové linii pro příští rok. Elektrické vozy budou prý hodně odvážně tvarované, a to by se mělo týkat i nového Genesis. Nezbývá tedy než čekat, zda se zároveň s tím splní letité přání viceprezidenta automobilky Kwang-guk Leeho. Ten před třemi lety anoncoval, že první elektrické Genesis by mělo mít dojezd na jedno nabití vyšší než 500 km.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení