Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Ford investuje do hybridů dalších 42 milionů eur

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Ford oznámil, že do svého výrobního závodu ve španělské Valencii investuje dalších 42 milionů eur. Investice poslouží k vybudování nejmodernějších výrobních linek na trakční akumulátory pro elektrifikované automobily a také k přípravě výroby nových verzí S-MAX Hybrid a Galaxy Hybrid.

TIP: Ford půjde s dobou. V Evropě nabídne všechny modely i v elektrice

Díky dvěma novým výrobním linkám budou technicky vyspělé lithium-iontové akumulátory pro modely Kuga Plug-in Hybrid (již v nabídce), Kuga Hybrid, S-MAX Hybrid a Galaxy Hybrid vznikat ve stejném místě jako samotné automobily, což přispěje k zvýšení efektivity a k ekologické udržitelnosti výroby. Výroba v novém montážním provozu začne letos v září.

Nový model Kuga Hybrid doplní již nabízenou plug-in hybridní Kugu letos v říjnu. S-MAX Hybrid a Galaxy Hybrid pak vstoupí na trh začátkem roku 2021. Nabídnou tichou, úspornou a kultivovanou alternativu ke vznětovým motorizacím EcoBlue, navíc bez jakýchkoli kompromisů v otázkách vnitřního prostoru, komfortu a flexibility.

Pohonné ústrojí nových samonabíjecích elektrifikovaných variant modelů S-MAX a Galaxy bude tvořit zážehový motor 2,5 l, pracující v Atkinsonově cyklu, spolu s elektromotorem napájeným lithium-iontovým akumulátorem. Do konce roku 2020 nabídne Ford na evropském trhu 14 elektrifikovaných modelů.

Z elektrifikace se rychle stává hlavní trend. Navyšujeme investice ve Valencii, abychom zákazníkům nabídli ještě více elektrifikovaných modelů a pohonů,“ řekl Stuart Rowley, prezident Ford of Europe. „Vzhledem k tomu, že přechod na elektrifikovaný automobil je snazší než kdy dříve, očekáváme, že do konce roku 2022 bude většina prodaných vozů Ford elektrifikovaná.“

Od roku 2011 investoval Ford ve Valencii již 3 miliardy eur. Z toho 750 milionů eur připadlo na podporu výroby nové Kugy, jež představuje nejdůsledněji elektrifikovaný model v historii značky Ford. K dispozici je v podobě Kuga Plug-in Hybrid, Kuga Mild-Hybrid a Kuga Hybrid.

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení