Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Fisker ukázal své plně elektrické SUV. Cena by měla být pod 40 tisíc dolarů

  |  Jakub Mokříš  |  9 komentářů

Kousek chystaného SUV od automobilky Fisker se ukázal. Bez zajímavosti není cena, která se má vejít do 40 000 dolarů. Tedy zhruba do 916 tisíc korun.

Firma Fisker je nečekaně progresivní. V loňském roce ukázali svůj elektromobil, který má mít dojezd 643 kilometrů na jedno nabití. Oznámili i průlom na poli baterií. Ta jejich má totiž umět pohánět vůz na vzdálenost až 804 kilometrů a nabíjet se má 1 minutu.

Tento rok Henrik Fisker oznámil, že přijde s elektromobilem, který bude stát pod 40 000 dolarů a půjde o SUV. O autě samotném se zatím moc neví, ale dojezd by měl být kolem 480 kilometrů na jedno nabití. Vůz má přijít na trh v roce 2021. Dnes se na Twitteru objevil obrázek, který ukazuje, jak by měla vypadat přední část auta.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KerosinZdeněkMilanpepa zdepaJakub Mokříš Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Není v textu náhodou chyba? Baterie, která by napájela auto více než 800km, která se nabíjí 1 minutu není průlom, ale zázrak. Nemělo to spíš být 100 minut? Nebo v lepším případě 1 hodinu? To by totiž byl obrovský průlom, ale pořád v reálných intencích – podobné hodnoty se očekávají od solid state baterie.

pepa zdepa
pepa zdepa

ti už jsou jak VW,slibují a ukazují obrázky

Kerosin
Kerosin

Jenže VW to dělá 20 let, oni 20 měsíců.
Takže oni mají ještě teoretickou šanci svým slibům dostát, i když osobně tomu nevěřím – viz můj příspěvek výše.

Milan
Milan

One minute se doslova přeloží jedna minuta, ale to je špatně. One minute znamená několik minut. Čímž by se to podle mě vysvětlilo.

Kerosin
Kerosin

No to slyším poprvé, ještě jsem nikdy nenarazil na to, že by někdo (i z anglicky rodilých mluvčích) říkal “one minute” a myslel tím více než jednu minutu.
A kdyby to tak bylo, jak se podle vás tedy v angličtině řekne “1 minuta”, když chci říct opravdu jen jedna minuta?
A nepiště mi “a minit” protože tak to fakt není. :-) neboť tento obrat právě znamená něco jako v češtině “počkejte minutku” tedy nepřesně uvedený časový údaj krátkého charakteru.

Mobilní zobrazení