Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Firma Mattoni pořídila 10 elektromobilů Škoda Citigoe iV

  |  Martin Skořepa  |  5 komentářů

Před rokem na jaře se společnost Mattoni 1873 zapojila do testovacího programu Škoda Auto a podrobila zkušebnímu provozu jeden z deseti prototypů prvního elektromobilu mladoboleslavské značky. Teď se firma konečně odhodlala k pořízení prvních deseti vozů.

Elektromobily Škoda Citigoe iV ve flotile Mattoni | foto: Mattoni

TIP: Test Škoda Citigoe iV – Návnada na české skeptiky

Elektřina místo paliva

Mattoni 1873 po zkušenostech z testovacího programu pořídila do své flotily firemních aut prvních deset elektromobilů Škoda Citigoe iV. Nahradí dosavadní vozidla Škoda Fabia s konvenčními motory na naftu či benzín a budou je používat obchodní zástupci v každodenním provozu.

„Ekologická doprava je jednou z dlouhodobých priorit Mattoni 1873. Dlouhodobě dopravujeme naše výrobky ke spotřebitelům po železnici. Elektromobilita je dalším z řešení, které chceme rozvíjet. Proto jsme se na jaře 2019 zapojili do testování prvních čistě elektrických škodovek a nyní pořizujeme první sériové elektromobily,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873.

Speciální polepy na elektromobilech ve firmě Mattoni | foto: Mattoni

S ohledem na náklady pořízení vozů s elektrickým pohonem není snahou firmy těžit z úspornějšího provozu, cílem je zejména čistší provoz samotný. Reálným přínosem je náhrada 10 vozidel se spalovacími motory, kdy každý elektromobil na každý kilometr „ušetří“ cca 100 g CO2 emisí nevypuštěných do ovzduší.

První část nových elektromobilů převzala Mattoni 1873 začátkem května. Vozidla jsou pořízena formou operativního leasingu na 4 roky. Bude možné potkávat je v regionech Ostrava, Olomouc, Brno, Královéhradecko a Pardubicko, Praha a Kladno.

zdroj: Mattoni

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
VencamrazikKerosinTom256 Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tom256
Tom256

No hurá, musí to začít u firem nebo případně obecních flotil, tam si to lidé vyzkouší, zjistí, že to není dílo ďábla a časem si to začnou snad kupovat i domů. Z mé zkušenosti není nic lepšího než si elektromobil vyzkoušet. Během chvilky člověk pozná, že je to vynikající věc minimálně do města a pojížďky do 100 km okolo města u aut s menší baterií. Přesednutí do spalováku je potom docela tristní. Je to hlučné, moc to nejede, podivně to řadí (automat) nebo musíš dokonce kvedlat jakousi pákou :)

mrazik
mrazik

Jako ironie dobry.

Kerosin
Kerosin

No já se jen bojím, aby vůbec v realitě jezdili (i když dříve či později budou i v případě, že bych měl pravdu). Doufám, že Mattoni křivdím, a pletu se, ale jak znám firmy v Česku tak těch deset aut už zná své majitele, až se za čtyři roky odepíšou a ti nedopustí, aby jim je nějací obchoďáci olítali. I když kdyby to tak bylo, tak by asi nekoupili CitiGo iV, ale něco honosnějšího. Tohle může fakt být pr běžný provoz obchoďáků.

mrazik
mrazik

Tohle bude spise na rozvoz obedu ve stylu – muzeme zaparkovat zadarmo, tak se jedem projet. Pro obchodaky je to nepouzitelne a silne nekomfortni – ukazte mi kdo chce jezdit po republice v nakupni tasce ?

Venca
Venca

Je to výměna za fabie, takže zase takový propad konfortu místa tam není. :D

Mobilní zobrazení