Vyzkoušeli jsme eTechničák. Aplikace má k dokonalosti hodně daleko

Martin Skořepa
  • Velký technický průkaz v papírové podobě letos skončil
  • Místo toho je tu digitální technický průkaz
  • Aplikace eTechničák má lidem pomoci zjistit a ověřit si údaje o svém voze
Vyzkoušeli jsme aplikaci eTechničák
Vyzkoušeli jsme aplikaci eTechničák

Zrušení velkého technického průkazu vozidla bylo rozhodně krokem správným směrem. Vždyť proč by měli mít lidé v 21. století stejné informace v papírové podobě, když už je má ministerstvo v elektronické podobě?

K čemu je aplikace eTechničák?

Právě kvůli změnám v legislativě a digitalizace technického průkazu bylo potřeba zajistit lidem snadné způsoby, jak se podívat na ona data o svém vozidle. Techničák v mobilu tak můžete mít různými způsoby a právě aplikace eTechničák má být jedním z nich.

Aplikace by měla maximálně zjednodušovat celý proces, kdy se člověk chce nebo potřebuje podívat například na to, jaké rozměry kol a pneumatik, nebo třeba tažné zařízení, má uvedené ve velkém technickém průkazu o vozidle. Co všechno tedy aplikace umí a vyplatí se ji vůbec stahovat?

Aplikace eTechničák
Aplikace eTechničák

Čtěte také: Řidiči v Česku stále podceňují tuto naprostou pitomost. Děláte ji také?


Co aplikace umí?

eTechničák si stáhnete z oficiálních obchodů Google Play pro zařízení s Androidem nebo App Store pro iPhone, resp. tedy systém iOS. Jenže musíme předem upozornit, abyste neočekávali bůhvíjaké zázraky. Myšlenka této aplikace byla dobrá, provedení ovšem žalostné.

Díky aplikaci si můžete jednoduše jednou z možností vyhledat své auto v databázi ministerstva a podívat se, co máte zapsané ve velkém technickém průkazu. Na výběr je z následujících možností: naskenování QR kódu na ORV (osvědčení o registraci vozidla), dále zadáním čísla ORV, zadání VIN vozidla, či zadání čísla TP (technického průkazu).

Smyslem aplikace je, aby se mohl člověk snadno podívat a případně si porovnat údaje, které jsou aktuálně zapsané ve velkém technickém průkazu (papírovém, který skončil) a v elektronické databázi ministerstva a případné neshody šlo opravit. Nepřesností je totiž více, než dost, a tak je chce stát opravit a mít přesnější data.

Porodní bolesti, kterých se stát nevyvaroval

Jenže, aplikace toho opravdu moc neumí. Vlastně umí jen to, abyste si vyhledali jedno auto po druhém a toť vše. Co mají dělat firmy, které vlastní flotily vozidel? Když není ani možné si automobily přidat například do seznamu oblíbených?

Uživatelské recenze hovoří za vše. Aktuálně má aplikace eTechničák naprosto bídné hodnocení, protože nic moc neumí. A tak je otázka, jestli vůbec byla potřeba, nebo resp. zda neměla rovnou obsahovat alespoň takovou funkcionalitu, kterou uživatelé od této aplikace logicky vyžadují.

Za nás jde bohužel o další nepovedený pokus státu o digitalizaci. A vás to překvapuje?

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Martin Skořepa - Redaktor

Odjakživa fandím pokroku technologií, nejen ve světě mobilních zařízení a automobilů. Bez chytrých a užitečných inovací je život jako bez vína, žen, nebo vy víte čeho.


Komentáře


Nejnovější články