Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Elon Musk chystá masivní šetření, aby se Tesla dostala do plusu

  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Za poslední čtvrtletí Tesla ztratila zhruba 700 milionů dolarů. To je trvale neudržitelný stav, který je třeba zvrátit.

Musk proto rozeslal zaměstnancům email, ve kterém oznámil, že společně s CFO firmy projdou veškeré výdaje automobilky, včetně platů, nájmů a cestovních výdajů.

Cílem je samozřejmě okrájet a minimalizovat všechny náklady, které nejsou nutné nebo jsou dokonce zbytečné. Elon Musk v emailu napsal, že Tesla má v tuto chvíli k dispozici 2,2 miliardy dolarů, což by při míře ztrát z prvního čtvrtletí vystačilo na zhruba 10 měsíců.

CFO Zach Kirkhorn osobně projde a podepíše každý výdaj, Musk udělá to samé s každým desátým. Je to rozhodně nadějný způsob, jak by se automobilka mohla konečně dostat do černých čísel.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
petrolheadRadMartinKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Tak snad to nebude mít vliv na výzkum a vývoj nových baterií, když už konečně splynuly s Maxwellem, a taky doufám, že nezpomalí tempo výstavby Gigatovárny 3.
Osobně bych šetřil na autonomním řízení a na inovacích modelů S a X.
Šetření drobných je sice dobré a chválihodné, ale není to dlouhodobé a spásné řešení. Zásadní pro ně bude zahájení produkce v GT3 a prodeje v Číně.

Martin
Martin

To by stačil jeden infarkt a jak domeček z karet by to celé padlo.. Že by to byla kachna? Takhle neni možné vest firmu. Hlava firmy nakonec bude řešit kolik toaleťáků se na záchodě vytočí. Ještě mohli vydat zprávu, že Musk osobně nainstaluje na každé desáté umyvadlo perlátor. Je vidět, že co neudělá sám Musk v Tesle nemá váhu (pro investory). Někdy mám pocit, že to vede jak Franta autoservis a když je potřeba natřít okapy tak Franta natírá. Když se ucpe záchod tak Franta řeší záchod.. Zpráva pro investory a naprostá kachna. Jako investor bych po přečtení téhle zprávy… Číst vice »

Rad
Rad

“Je to rozhodně nadějný způsob, jak by se automobilka mohla konečně dostat do černých čísel.”

Možná tak hnědých, pořádně rozmazaných, až tyhle tanečky přestanou dodavatele bavit a budou chtít peníze na ruku a ne na fakturu se skoro nekonečnou splatností a ještě s obstrukcema.

petrolhead
petrolhead

Do Tesly už zahučel objem prostředků, který je zcela mimo možnosti božského E-lona. A tyto se navíc každý týden ještě zmenšují. Pokud budou chtít účastníci této klasické pyramidové hry pojmenované Tesla peníze na ruku, dostanou kulové a Tesla se položí. Ale třeba je E-lon jako bártr povozí zdarma raketou. A nebo si mohou v čínské prázdné Gigafactory 3 zajezdit s E-motokárami.

Mobilní zobrazení