Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Elektromobily – povinné ručení a rozmach mezi známými značkami

  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze

Z elektromobilů možná znáte jen Teslu, ale svá elektrická vozidla už na trh uvedla i většina známých prodejců aut. Doba jde vpřed a nejen prodejci, ale i pojišťovny chtějí být maximálně připraveni na prodej ekologičtější varianty vozů. Jaké jsou nejpopulárnější značky elektrických vozidel a specifika povinného ručení či havarijního pojištění u elektromobilů?

Pojištění vyjde levně

Kromě prodejců se na dopravní prostředky s elektrickým pohonem připravily i pojišťovny. Povinné ručení pro elektromobil je ze zákona nutné, neb i v tomto případě se jedná o účastníka silničního provozu. Dříve si s netypickými vozidly pojišťovny lámaly hlavu, nyní však nabízejí pojišťovací balíčky, z nichž v některých získáte za menší poplatek i havarijní pojištění a další výhody. 

Na povinných i dobrovolných pojištěních poměrně ušetříte, cena povinného ručení elektromobilu se určuje většinou na nejnižší možnou sazbu, stejně jako pro vozidla s objemem motoru pod 1 000 ccm. Finální částku pak ovlivňují samozřejmě i další faktory jako věk pojistníka, jeho bydliště, bonusy a frekvence platby povinného ručení či doplňkového pojištění.

Známé značky vozů s elektrickým pohonem

Kromě zmíněné Tesly, která dopravní elektrickou revoluci v moderní době začala, se na trh probojovala i další zvučná jména. Svůj elektromobil nabízí značky jako Audi, BMW, Citroën, Fiat, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Porsche, Renault, Subaru, Škoda, Volkswagen i Volvo. Jedinými čistě elektromobilovými výrobcemi jsou však aktuálně jen Tesla a značka Smart, která jako první kompletně ukončila nabídku modelů se spalovacími motory a nabízí už jen modely s elektromotory.

Elektrická novinka z 19. století

Vzhledem k neustále se zrychlující době, jejíž obyvatelé se však zároveň snaží čím dál více chránit planetu, se o prodeji elektromobilů uvažuje jako o převratném způsobu dopravy (i když první vůz na elektrický pohon byl vyroben již v první polovině 19. století). Podle odhadů budou za dvacet let elektrická vozidla brázdit komunikace v podílu vyšším než jedna třetina všech dopravních prostředků. Možná by se ekologicky šetrný elektromobil s nízkými provozními náklady hodil i vám, co myslíte?

ŠTÍTKY:

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení