Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Elektromobil Volkswagen ID.4 by měl mít premiéru na jaře

  |  Jakub Mokříš  |  9 komentářů

Ještě ani na silnicích nevídáme ID.3, ale VW už vyhrožuje dalším elektromobilem. Bude to jeho první elektrické SUV.

TIP: Volkswagen zvyšuje cíl. Do roku 2028 chce prodat 28 milionů elektromobilů

ID.3 bychom se měli dočkat toto léto a po něm přijde ID.4. Podle německého webu Automobilwoche by měl být oficiálně představen tento elektromobil veřejnosti v březnu v Ženevě. Podle Autocaru by se tak mělo stát až v New Yorku v dubnu. Pravda je dost možná někde uprostřed a je možné, že Volkswagen ID.4 uvidíme na obou těchto akcích.

Volkswagen každopádně počítá s tím, že za celý životní cyklus (z pohledu automobilky a výroby), by se mělo prodat zhruba dva miliony kusů tohoto elektromobilu. Zatím není jasno v tom, jak přesně se auto bude jmenovat. Je možné, že mu zůstane název ID.4, ale proslýchá se i, že by to mohlo být ID.5. Ať je to jakkoliv, pro Volkswagen je v tuto chvíli asi nejdůležitější dostat konečně nějaké solidní elektromobily na trh.

V případě ID.4 by se tak mělo stát až v roce 2021. V témže roce by také měla být představena nejvýkonnější “Performance” varianta. Bližší specifikace základního modelu nejsou přesně známy, ale hovoří se o výkonu 225 kW, z čehož 150 kW bude na zadních kolech a 75 kW na předních. Dojezd by měl být kolem 500 kilometrů, ale přijít by měla i verze s menší baterií a jen jedním motorem.

Zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
S BKerosinJakub Mokříš Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

K těm parametrům – pokud tím myslí jarní měsíce roku 2020, tak to bude ta varianta BEZ motoru a BEZ baterie :-D

S B
S B

Já myslím, že to bude pojízdné, protože to vypadá jako dvojče škodovky, která by měla ukázat na jaře už v podstatě hotové auto…

S B
S B

tak na jaře škodovka asi nebude….

Kerosin
Kerosin

Jestli myslíte koncept Škoda Vision – tak ten je odložen na rok 22. Koncern prostě žádného králíka kouzelně z klobouku nevytáhne. Sázelo se na ID.3 a evidentně to minimálně nejde podle plánu, až bych řekl, že se silně nedaří. Když už na venek přiznávají nedostatky, mění parametry a posouvají termíny, tak ve skutečnosti to musí být výrobní peklo – protože obvykle se ven pouští jen špička ledovce. Obdobně jako Tesla loni touhle dobou – lavírovali s půjčkami a na venek šli jen povrchní informace o ladění linky a automatizaci procesů atd… následně na podzim Elon přiznal, že byly s modelem… Číst vice »

S B
S B

Tak to tu výrobu hodně posunuli…VW zatím zklamal, někdo psal, že teď se ani Citigo nedá koupit…

Kerosin
Kerosin

Svět EV (nebo alespoň realitu v ČR) sleduji myslím bedlivě, ale informaci o tom, že by CitiGo nešlo koupit jsem nepostřehl. Nevíte kde jste to četl?

Na druhou stranu, pokud si vzpomínám – plánovali pro tento rok vyrobit jen 30000 kusů pro všechny Evropské trhy. Ve Skandinávii to slavilo překvapivý úspěch (hodně lidí, majících jiné “dospělé” EV to chtělo jako druhé auto, nebo auto pro děti). Dále vzhledem k výši dotace na Slovensku, Německu, Maďarsku je možné, že už jsou všechny plánované kusy zamluvené.

S B
S B

To byl jen příspěvek někde v diskusi, možná se dá objednat, ale dodání kdoví kdy…

Mobilní zobrazení