ElektrickéVozy.cz

Elektromobil od Fiatu debutoval na autosalonu v LA

  |  komentovat  |  autor:

Autosalon v LA je v plném proudu a italská automobilka Fiat představila svůj elektromobil 500e. Fiat si vzal inspiraci v minulosti a jeho nový elektromobil je pojat v trošku retro designu.

Fiat 500e podle oficiálního vyjádření vyroben v retro-futuristickém designu, tedy že má nádech minulosti, ale s podporou nejnovějších high-tech technologií, typických pro elektrické vozy.

Co nám ještě může nabídnout? Jednak je to snížený aerodynamický odpor. Inženýrům se podařilo snížit odpor z 0,36 až na 0,31. Pro pohon slouží elektromotor se silou 111 koňských sil a točivým momentem 200 Nm. Dojezd se díky 24 kWh lithium-iontové baterii může vyšplhat na velmi krásných 130 km. Fiat tvrdí, že ve městě to může být dokonce 160 km. Dobíjení trvá ve 240V zásuvce 4 hodiny, v 120V však skoro celých 24 hodin.

Za volantem má řidič k dispozici 7″ TFT displej, na kterém se dozví vše potřebné. Tedy hlavně stav nabití/vybití, dojezd, rychlost atd. Fiat 500e má ještě jeden, 4,3″ displej umístěný ve středu – jedná se o navigaci TomTom a handsfree technologii BLUE&ME.

Fiat 500e bude na prodej někdy v polovině roku 2013 a zatím k dostání pouze v Kalifornii. Cenově by chtěl být na tom zhruba jako Chevrolet Volt, tedy něco kolem 40 000 dolarů (bez odečtení státní dotace).

via: puregreencars.com

ČLÁNKY:, ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení