ElektrickéVozy.cz

Elektromobil od Fiatu debutoval na autosalonu v LA

  |  komentovat  |  autor: Jaroslav Opršal

Autosalon v LA je v plném proudu a italská automobilka Fiat představila svůj elektromobil 500e. Fiat si vzal inspiraci v minulosti a jeho nový elektromobil je pojat v trošku retro designu.

Fiat 500e podle oficiálního vyjádření vyroben v retro-futuristickém designu, tedy že má nádech minulosti, ale s podporou nejnovějších high-tech technologií, typických pro elektrické vozy.

Co nám ještě může nabídnout? Jednak je to snížený aerodynamický odpor. Inženýrům se podařilo snížit odpor z 0,36 až na 0,31. Pro pohon slouží elektromotor se silou 111 koňských sil a točivým momentem 200 Nm. Dojezd se díky 24 kWh lithium-iontové baterii může vyšplhat na velmi krásných 130 km. Fiat tvrdí, že ve městě to může být dokonce 160 km. Dobíjení trvá ve 240V zásuvce 4 hodiny, v 120V však skoro celých 24 hodin.

Za volantem má řidič k dispozici 7″ TFT displej, na kterém se dozví vše potřebné. Tedy hlavně stav nabití/vybití, dojezd, rychlost atd. Fiat 500e má ještě jeden, 4,3″ displej umístěný ve středu – jedná se o navigaci TomTom a handsfree technologii BLUE&ME.

Fiat 500e bude na prodej někdy v polovině roku 2013 a zatím k dostání pouze v Kalifornii. Cenově by chtěl být na tom zhruba jako Chevrolet Volt, tedy něco kolem 40 000 dolarů (bez odečtení státní dotace).

via: puregreencars.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení