ElektrickéVozy.cz

Elektromobil od Fiatu debutoval na autosalonu v LA

  |  komentovat  |  autor:

Autosalon v LA je v plném proudu a italská automobilka Fiat představila svůj elektromobil 500e. Fiat si vzal inspiraci v minulosti a jeho nový elektromobil je pojat v trošku retro designu.

Fiat 500e podle oficiálního vyjádření vyroben v retro-futuristickém designu, tedy že má nádech minulosti, ale s podporou nejnovějších high-tech technologií, typických pro elektrické vozy.

Co nám ještě může nabídnout? Jednak je to snížený aerodynamický odpor. Inženýrům se podařilo snížit odpor z 0,36 až na 0,31. Pro pohon slouží elektromotor se silou 111 koňských sil a točivým momentem 200 Nm. Dojezd se díky 24 kWh lithium-iontové baterii může vyšplhat na velmi krásných 130 km. Fiat tvrdí, že ve městě to může být dokonce 160 km. Dobíjení trvá ve 240V zásuvce 4 hodiny, v 120V však skoro celých 24 hodin.

Za volantem má řidič k dispozici 7″ TFT displej, na kterém se dozví vše potřebné. Tedy hlavně stav nabití/vybití, dojezd, rychlost atd. Fiat 500e má ještě jeden, 4,3″ displej umístěný ve středu – jedná se o navigaci TomTom a handsfree technologii BLUE&ME.

Fiat 500e bude na prodej někdy v polovině roku 2013 a zatím k dostání pouze v Kalifornii. Cenově by chtěl být na tom zhruba jako Chevrolet Volt, tedy něco kolem 40 000 dolarů (bez odečtení státní dotace).

via: puregreencars.com

ČLÁNKY:, ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení