Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

E.ON chce veřejnosti zpřístupnit soukromé nabíječky jiných provozovatelů

  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

E.ON jako první z energetických společností v ČR nabízí firmám, které již mají soukromou nabíjecí stanici (hotely, autoservisy, apod.), zpřístupnění těchto nabíječek veřejnosti, a to přidáním do své sítě veřejných nabíjecích bodů E.ON Drive.

Nabíjení elektromobilu | foto: vlastní

TIP: Nabíjení elektromobilu: využívejte všechny možnosti, zn. chytře

„Jedná se o model, který dobře funguje ve státech západní Evropy a my se ho rozhodli zavést i na českém trhu,“ říká Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON. Je to další krok k tomu, aby se rozšiřovala síť dobíjecích stanic i mimo hlavní dopravní tahy.“

Co je Partnerská dobíjecí stanice?

V praxi to funguje tak, že zájemce, který do spolupráce půjde, poskytne E.ONu svou dobíječku. Ten do ní nainstaluje software, díky kterému se pak chová jako jakákoliv jiná dobíječka v síti E.ON Drive. Dobíjet u ní mohou registrovaní i neregistrovaní zákazníci. Viditelná je na mapě s označením „Partnerská dobíjecí stanice“. Řidiči u ní najdou aktuální obsazenost, provozní dobu i ceny za dobíjení. Ceny jsou jedinou odlišností od klasických dobíječek E.ONu. U těch partnerských si totiž výši platby určí provozovatel, kterým je vlastník.

Zájemce o službu může využít již svou stávající dobíječku, může si koupit stanici od společnosti E.ON nebo i od jiného dodavatele. Jedinou podmínkou je, že musí být kompatibilní se systémem E.ONu, což vždy dokáže prověřit zástupce firmy. O samotný provoz se majitel nemusí starat. E.ON zajišťuje dobíjení, nepřetržitou on-line podporu a řeší fakturaci jednotlivým zákazníkům. To všechno za roční poplatek.

„Když přijede sto zákazníků, musíte poslat sto faktur. To může být pro provozovatele zátěž, ale my to uděláme za něj. On má přitom neustále přístup do systému a vidí, kolik lidí tam jezdí a kolik nabíjí. Jednou měsíčně nám pouze vystaví fakturu za odebranou energii, kterou mu vyúčtujeme,“ říká Helena Švejdová, projektová manažerka Mobility Services společnosti E.ON.

A kde již partnerské veřejné nabíječky ve spolupráci s E.ONem najdete? Jako první ji zavedl majitel STK s autoservisem a muzeem veteránů v Soběslavi, pan Jaroslav Kučera. Dále se přidali provozovatelé například v Amenity Resort na Lipně, v pražském Comfort Hotel Prague City East nebo v areálu firmy Slatina v Brně.

zdroj: E.ON

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
E VLadislav Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Ladislav
Ladislav

Došlo k tomu, že je na obou stranách používán stejný RFID a už dávno tak šlo nabíjet kartou od E.ONu i jinde, tak je prostě přidali do mapy ofiko, aby mohly ofiko inkasovat (vlastní zkušenost s nabíjením v Dobřanech).

E V
E V

evmapa.cz – evselect s.r.o., leta letouci …

Mobilní zobrazení