Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

DPD ve Švýcarsku využije na přepravu zásilek elektrický náklaďák

  |  Michal Zamastil  |  1 komentář

DPD bude od prosince tohoto roku využívat elektronáklaďák společnosti Futuricum. Jedná se o model Logistics 18E s kapacitou baterie 680 kWh.

Futuricum Logistics 18E | foto: Futuricum

TIP: Elektrické nákladní vozy od Daimleru se už prohánějí po Evropě i v Japonsku

Vůz nahradí spalovací protějšek na trase mezi depem DPD v Möhlinu a distribučním centrem v Buchsu a očekává se, že najede nejméně 80 000 kilometrů ročně. Podle výrobce provoz ušetří DPD 72 tun emisí oxidu uhličitého ročně oproti spalovacímu protějšku.

Obří akumulátor umožní ujet až 760 kilometrů na jedno nabití. „Díky tomu je vozidlo velmi konkurenceschopné, pokud jde o dojezd, i ve srovnání s vodíkovými vozidly na delší vzdálenostech,“ uvedl Adrian Melliger, generální ředitel společnosti Designwerk.

Ředitel švýcarské pobočky DPD Tilmann Schultze uvedl, že i když je hlavní důraz kladen na použití nové technologie, odstranění nákladů na naftu a stále platné osvobození od daně z těžkých nákladních vozidel je zásadní pro realizaci tohoto projektu také z ekonomického hlediska.

zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Joseph Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Joseph
Joseph

Už se těším na další článek, kde se nejen o Futuricum Logistics 18E dozvíme něco více technikálií počínaje tím, že tento model vychází z Volva FH čtvrté generace, jaké jsou jeho další varianty a co dalšího je pod touto značkou mání. ;-)

Děkuji autorovi i za tento příspěvek a celé redakci tohoto webu, který svou kvalitou stále stoupá. Ačkoliv rád používám ironii, toto myslím zcela vážně a ze srdce upřímně. :)

Mobilní zobrazení